11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
אין פתרון לזוגות הצעירים
מאת: יהורם אלוני
יזמים וקבלנים שהוזמנו לפתיחת מכרזים ל-2,000 יחידות דיור בראש העין טוענים כי משרד השיכון מציב תנאים בלתי אפשריים שיגרמו לייקור הדירות.

בשבוע שעבר הגיעו כ- 250 מבכירי היזמים והקבלנים בישראל אל המתנ"ס העירוני 'לב- העיר' לכנס שיזמה העירייה והחברה הכלכלית בשיתוף משרד השיכון לקראת שיווקן של 2,000 יחידות דיור בשכונה החדשה פסגות אפק.

הכנס נפתח בדברי ברכה של ראש העירייה, משה סיני, שאמר כי "היום הוא נקודת ציון היסטורית בתולדות העיר". בשלב הראשון, ישווקו כ-2,000 יחידות בחודש פברואר. בפני הקבלנים הוקרן סרטון שבו שר השיכון, אריאל אטיאס, מספר כי אין עוד מקום במרכז הארץ שבו משווקות כל כך הרבה יחידות דיור כמו בראש העין ולדעתו מדובר בהשקת עיר חדשה.

נציגת משרד השיכון וסגנית מנהלת מחוז מרכז, פרידה בצלאל, הציגה את מחירי המינימום לקרקע במכרזים. בצלאל הסבירה כי בשלב זה משווקים 21 מגרשים לבניית 1,991 יחידות דיור ולגבי 1,349 מתוכן מחיר המינימום לקרקע הוא 140 אלף שקל ליחידת דיור בבנייה רוויה ו-180 אלף שקל לבית צמוד קרקע. למחיר זה יש להוסיף עלויות פיתוח גבוהות - 129-148 אלף שקל לדירה ו-400 אלף שקל לבית צמוד קרקע. בנוסף כולל המכרז 642 דירות במכרזי מחיר למשתכן עבור זכאי משרד השיכון. מכרזים כאלה נועדו לספק דיור מוזל בשכונה ולכן הזוכה בהם הוא דווקא היזם שמציע את המחיר הנמוך. מחיר המינימום במכרז זה הוא 210-257 אלף שקל לקרקע ליחידה ועלות הפיתוח הממוצעת היא 130 אלף שקל.

במהלך הדיון הטיחו נציגי החברות הקבלניות האשמות כבדות בנציגי משרד השיכון על אחד התנאים במכרז ולפיו דורשת המדינה מהיזמים לממן סלילת כביש שיחבר את השכונה לכביש 444. המשמעות היא שהקבלנים יידרשו להעביר למדינה את מלוא התמורה על הקרקעות עם הזכייה במכרז, אך יוכלו להתחיל לבנות רק לאחר סלילת הכביש. לטענת הקבלנים: "תנאי זה יגרור עלויות מימון כבדות. לא ייתכן כי ניתן את כל הכסף עכשיו ונקבל את המגרשים רק בעוד שלוש שנים. המחירים הגבוהים שהציבה המדינה, יחייבו ייקור משמעותי של הדירות". נציגי החברות הקבלניות דרשו מנציגי משרד השיכון להסיר את מחירי המינימום לקרקע ולאפשר פריסה של תשלומי הפיתוח. רבקה אבלסון, מנהלת מחוז מרכז במשרד השיכון, הסבירה לנציגי הקבלנים כי תנאי המכרז לא ניתנים לשינוי מאחר שנקבעו מול משרד האוצר, וכי את מועד מתן היתרי הבנייה קובעת הוועדה המחוזית. הכנס הסתיים באתר הבנייה סמוך למגדל צדק בו ייחל שיווקן של 8,600 יחידות הדיור.

בעקבות המצב שנוצר ובטרם יחל משרד השיכון לשווק את אלפי יחידות הדיור העתידיות שיגר השבוע רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט, מכתב השבוע לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר השיכון, אריאל אטיאס ולנגיד בנק ישראל, סטנלי פישר ובו הוא מבקש לחייב כל קבלן להקדיש בין 10% ל- 15% מסך הדירות בבניין דירות בנות שלושה חדרים לטובת זוגות צעירים בראש העין. במקביל טוען אחרק כי על המדינה לאפשר לזוגות צעירים מימון של כ- 90% מערך הדירה.

תאריך: 03/02/2011
גיליון: 772
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il