16/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
תנופת הבנייה- אליה וקוץ בה
מאת: יהורם אלוני
מאיר שרון, יו''ר עמותת גבעת טל לשעבר ומבכירי שמאי המקרקעין בארץ, חושש מתנופת הבנייה החדשה ומבקש לתת פתרון לזוגות הצעירים ולשמור על הריאה הירוקה.
תנופת הבנייה העתידית מדירה שינה מעיני תושבים רבים בעיר. חלקם שמח על עליית ערך הקרקע שברשותם וחלקם חושש מירידתו. נפגשנו עם מאיר שרון, מבכירי שמאי המקרקעין בארץ וביקשנו לבדוק באמצעותו האם תושבי העיר צריכים לחשוש או לצפות לבנייה העתידית.
מאיר שרון מתגורר בגבעת טל, נכה צה"ל ששירת בסיירת שקד, כיהן כיו"ר עמותת גבעת טל. כיום מכהן שרון כחבר בוועדה של הסוכנות היהודית "שותפות 2000" שאחראית על קשרי הגומלין בין ראש העין לארה"ב, מינוי בהמלצת ראש העירייה, משה סיני. את התפקיד הוא ממלא בהתנדבות מלאה.
בשיחה עם שרון על בניית של עשר השכונות החדשות בהיקף של 14,000 יחידות דיור, אומר שרון: "ראש העין הולכת לאבד את הצביון הייחודי שלה מעיר-יישוב קהילתי קטן, שקט ופסטורלי למטרופולין מרכזי של מגורים מסחר ומשרדים".
מי ייהנה מהבנייה המסיבית?
"בראש העין החדשה יהיה הכל: בנייני מגורים, חנויות מסחר, משרדים, קניון, בתי קולנוע ותרבות. עד היום אני לפחות נהניתי מישוב קטן ושקט, את הדברים ה"גדולים" מצאתי בחוץ. אבל מעכשיו הכל יהיה כאן לטוב ולרע, אליה וקוץ בה. הנהנים העיקריים מהעיר החדשה יהיו בעלי מגרשים בגבעות ובוותיקה מעל חצי דונם ליחידת דיור אחת, אלה ייהנו מעליית השווי וייהפכו את הנכס שלהם לייחודי."
שרון חושף כי תושבים בעיר מתארגנים בימים אלה להגשת התנגדות לפרויקט החדש שזכה כעת במכרז הצמוד לגבעת טל. התושבים מוחים על הכוונה לחלק מגרש אחד ל- 2 יחידות דיור: "הכפלת יחידות דיור למגרש אחד יהווה נזק וצפיפות שתביא לירידת ערך שווי הבתים בשכונת גבעת טל ואת זה אנחנו רוצים למנוע", אומר שרון.
יש בשורה חדשה לזוגות הצעירים?
"לצערי, אין שום בשורה מצד הרשויות, אין תוכנית מסלול סבסוד או העדפה לבני המקום בקשר לזוגות צעירים, חלום של דירה בבעלותם הולך ומתרחק. חייב להיות פתרון כלכלי ברמה של מיסוי סבסוד או הקצאה לזוגות הצעירים".
כמומחה בתחום הנדל"ן, מה צריך לעשות שהפרויקטים הללו יצליחו?
"ראשית יש להשקיע המון ברמת התכנון כדי שלא נחזור על טעויות שנעשו בחלק מהשכונות החדשות- רוחב הכבישים, צפיפות וכדומה, כביש עוקף שייסלל לפני תחילת הבנייה ולא יעבור דרך השכונות הקיימות, כפי שמחינו לפני כמה שנים כאשר הגשנו התנגדות לוועדה המחוזית כהתניה לבנייה החדשה ולשמחתנו הוועדה קבלה את עמדתנו בנושא. חייבים להשלים את החוסרים במבני ציבור בעיר ובגבעת טל, בפרט שאין בה אפילו בית כנסת גדול ומרכזי מחוץ למקלטים וזה כואב. ריאות ירוקות נרחבות שבלעדיהן נראה כגוש בטון אפור ונורא. לא להתפתות לצפיפות דיור שתכניס כספים מגביית ארנונה, בקלות אפשר לגלוש ל'סלאמס', ללא עיקרי הדברים הללו נאבד את איכות חיינו כאן".
שרון מבקש לפרגן לרזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט, על בקשתו ממשרד השיכון להקצות דירות לזוגות הצעירים, "אבל כפי שאני רואה, זה בגדר חלום ואם זה יתממש זה יהיה ברכה לבני ראש העין".

 

תאריך: 03/02/2011
גיליון: 772
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il