14/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
חוסר שקיפות בתקציב העמותה
מאת: יהורם אלוני
מבקר העירייה מגלה בדו''ח המבקר לשנת 2011 כי בתקציב העמותה לשירותים חברתיים קיים חוסר שקיפות

אחד הפרקים המעניינים בדו"ח המבקר לשנת 2011 הוא הפרק העוסק בתפקידה של העמותה לשירותים חברתיים של העירייה (אגף הרווחה, לשעבר). העמותה הוקמה בשנת 1998 על ידי העירייה ולאחר אישור מועצת העיר, בכפוף לאישור שר הפנים כמתחייב, במטרה לפתח ולקיים פעילויות לרווחת תושבי העיר- בעיקר עבור אוכלוסיית היעד של המחלקה לשירותים חברתיים.

המטרות העיקריות של העמותה הן "להקים ולפתח מערך שירותים עבור אוכלוסיות היעד של המחלקה לשירותים חברתיים: משפחות חד הוריות, נכים, מוגבלים ועולים. לתמוך ולסייע לפעילי שכונות בעיר לטובת תושבי השכונה ולקיים פעילויות שונות המקדמות את רווחת תושבי העיר".

כיום, פועלים במסגרת העמותה לשירותים חברתיים כ- 20 פעילויות בתחום החינוך, הרווחה, המוזיקה ועוד. מבדיקה שערך המבקר בעמותה עולה כי מלבד שאין לעמותה מזכיר במובן של מנכ"ל, עובדה המקשה על פעילות תקינה של ניהול העמותה שהפכה למבוזרת בין בעלי התפקידים השונים, יש בכך גם חיסרון מהותי ומשמעותי בניהול העמותה. עוד מציין המבקר כי לבעלי התפקידים בעמותה אין הגדרת תפקיד כתובה וברורה.

לגבי תקציב העמותה כותב המבקר כי "מטרות התקציב- הוא התרגום הכספי של תכניות העבודה של העמותה לשנת העבודה הבאה המהווה קביעת מדיניות לגבי פעילות העמותה בשנה הבאה". לדברי המבקר "בספר התקציב העירוני, לא קיים תקציב מוגדר לטובת פעילות העמותה לשירותים חברתיים שכן המקורות התקציביים (של העמותה) נובעים מסעיפי תקציב שונים הכלולים באגפים של העירייה".

יתרה מכך כותב המבקר כי "תקציב פעילות העמותה במתכונת זו אינו גלוי לעין ויש בכך חוסר שקיפות למקבלי החלטות לקראת אישור התקציב השנתי. לנוכח שיעור התקצוב השנתי לעמותה, הדבר המתבקש לכאורה הוא, שיש לפתוח פרק נפרד בתקציב העירוני שיבטא את סעיפי העמותה לפעילויות השונות". בסיום ממליץ המבקר לפתוח בתקציב העירוני פרק שייקרא "תקציב העמותה לשירותים חברתיים". ערב הדיון על תקציב 2013 מתברר שהמלצות המבקר הינם בגדר המלצה בלבד.

חשוב לציין, כי במסגרת ישיבת המליאה בחודש אוקטובר 2012 שעסקה ב"העברת כוח אדם מהעמותה לפיתוח שירותים חברתיים לעירייה בתחומי "הטיפול בפרט", התנה חבר המועצה רזיאל אחרק את אישורו בהקמת ועדת ביקורת לעמותה. רזיאל הסב את תשומת לבם של חברי המועצה לדו"ח המבקר 2011, אשר העלה את הצורך בהקמת ועדת ביקורת לעמותה.

בתמונה: האגף לשירותים חברתיים

תאריך: 10/01/2013
גיליון: 869
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il