14/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''לתקציב יש ריח בחירות''
מאת: יהורם אלוני
גם אחרי אישור התקציב, הרוחות במסדרונות העירייה עדיין סוערות. האם חבר המועצה עופר בביוף עלול לשלם מחיר על התנגדותו לתקציב?

בשבוע שעבר אישרו חברי מועצת העיר את התקציב לשנת 2013 ברגשות מעורבים. רבים מחברי המועצה לא הסכימו בלב שלם עם החלטתם ומתחו ביקורת נוקבת על חלוקת התקציב, אך המשמעת הקואליציונית, ככל הנראה, כפתה עליהם לאשר את התקציב.

רזיאל אחרק, חבר המועצה שנעדר מישיבת התקציב עקב מות אמו ז"ל, מסר בתגובה על התקציב, "כמי שכיהן כיו"ר ועדת הכספים, טרחתי ימים וישיבות רבותעם גזבר העירייה וגורמי מקצוע על מנת להגיש הצעת תקציב שפויה ונכונה. אמי היקרה נפטרה, ונבצר ממני להגיע לישיבת התקציב ולהגיש את הצעתי.חבל שהנהגת העיר העדיפה תקציב של יחצנות ופרסום עלחינוך, נוער, ספורט ורווחה. מתקציב העירייה משתקף ריח חזק של בחירות וכלכלת בחירות".

חשוב לציין שגם בישיבת ועדת הכספים שהתקיימה לפני הדיון על התקציב, התריע חבר המועצה רזיאל אחרק שאין סדר עדיפויות נכון בחלוקת התקציב ולטענתו "יש בתקציב ריח בחירות".

דני אבידור, יו"ר ועד ההורים העירוני, שנכח בישיבת התקציב יחד עם חברי ועד נוספים, הביע חשש שהתקציב המוצע, המגלם בתוכו כ- 50 מליון ש"ח כתקציב מותנה, בעייתי ביותר "בשנה בה צפויות גזירות כלכליות רבות וביניהן בודאי עליית המע"מ, עלול להיות מצב שהתקציב שאושר ע"י מועצת העיר, לא יספיק. מכאן שהתקציבים המותנים יהיו הראשונים להינזק. התקציבים המותנים היו אמורים לכסות את דרישות הוועד לנושא שיפוצי הקיץ והצטיידות". לדברי אבידור ועד ההורים העירוני בנה רשימה מאורגנת ומסודרת של צרכי השיפוץ וההצטיידות של כלל בתי הספר והסכום מגיע למעלה מארבעה מליון ₪".

ים עמרם, יו"ר מועצת הנוער בעיר, מסרה בתגובה: "הנוער הוא חלק חשוב ומשמעותי בעיר. ברגע שמקצצים בתקציב הנוער יש לכך משמעויות נרחבות. אחת המטרות העיקריות של פעילות הנוער היא לספק להם תעסוקה. כל הזמן מזכירים לנו שהנוער הוא העתיד לכן לא ייתכן שאחרי השקעה בחיזוק ופיתוח תחום הנוער עכשיו מבקשים לקצץ ולהפסיק פעילויות".

כעת, השאלה העומדת כיום על הפרק היא, האם חבר המועצה, עופר בביוף, שהתנגד לתקציב, עלול לשלם את המחיר? ימים יגידו.

בתמונה: התריע בעבר. רזיאל אחרק.

תאריך: 24/01/2013
גיליון: 871
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il