16/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
''יש לאפשר להורים לפצל ביתם עבור ילדיהם''
מאת: יהורם אלוני
''כיום בראש העין קיים מצב של העדר מדיניות בהתייחס לשמירה על היצע דירות במחירים שפויים לזכאי משרד השיכון ולזוגות צעירים'' אומר רזיאל אחרק. ''מצב זה מביא לצמצום של היצע הדירות, זה פוגע במרקם החיים הנוכחי. אל לנו לגלות אדישות''.

לפני כשנה הציג רזיאל אחרק, מחזיק תיק ההנדסה בעירייה, תוכנית המאפשרת לתושבי ראש העין לפצל את הבתים צמודי הקרקע שבבעלותם לשתי דירות ובכך לאפשר לבנים ממשיכים ולזוגות צעירים להתגורר בבתי ההורים. פתרון זה מסייע לזוגות הצעירים בתחילת דרכם ומקל על המבוגרים באחזקת ה"קן" שבמהלך השנים פרחו הילדים ממנו. לטענתו של אחרק, הדבר לא יהווה מעמסה על התשתיות בעיר היות וכבר כיום מעל 50% מתושבי העיר ביצעו פיצול בפועל, "עלינו כנציגי הציבור לפעול להסדיר את הנושא לרווחת התושבים" מציין אחרק. הסדר זה מתאפשר ע"י הכתבת מדיניות ושינוי התקנון של התב"ע ע"י המועצה. "יש לאפשר להורים לתת לילדיהם להתגורר ביחידת הסמך. זוהי עזרה רבה השווה לכ- 300,000 שקלים. בחישוב של 3,000 שקלים שכר דירה שיחסך לתקופה של שבע שנים. זהו קרש קפיצה משמעותי לזוגות הצעירים, בימים שהמשכנתא מתאפשרת רק עד 60% מערך הדירה." מוסיף אחרק ומבקש לעצור את צווי ההריסה ואת האכיפה כנגד הורים שמאפשרים לילדיהם להתגורר ביחידה שפוצלה מבית צמוד- הקרקע הקיים. "מסיבות שונות ואולי אף מובנות לא יכלו הממשלה והרשויות לסייע רבות בפתרונות דיור לזוגות צעירים ומשכך, העלימו עין בכל הקשור לחריגות בניה ולתוספות יחידות דיור ליחידת קרקע. הדבר הוביל לבניה לא מוסדרת מחד ומאידך, בניה זו הוכרה ע"י הרשויות שלא פעלו כנגד תופעה זו" קובע אחרק.

עד כה, הכירו הרשויות המקומיות בתופעות הבניה החריגות ע"י פיצול שעוני מים ותשלומי ארנונה מפוצלים.

אחרק: "לאחר שאנו משקיעים את המירב בחינוך ילדנו, הם יאלצו לעבור להתגורר בערים אחרות עקב יוקר הדיור. ראש העין עומדת בפני בינוי מאסיבי והחשש שלי הוא כי צעירי העיר לא יוכלו ליהנות מהפירות שיצמחו מהקרקעות של תושבי העיר. אני מאמין שלתושבי העיר ישנה הזכות להמשיך ולהתגורר בעיר בה הם גדלו וחונכו וכי לרשות המקומית האחריות והכלים. הדבר חשוב לתושבים עצמם, אך לא פחות מכך חשוב גם לשגשוג העיר, לשימורה כמקום תוסס, פלורליסטי ובעל מגוון ועושר תרבותי. לפתחנו האחריות לשמור על אופי זה בעזרת חלוקה נכונה יותר של המשאבים ושמירת מרחבים פתוחים ליצירת מרקם עירוני מזמין ומשותף לאוכלוסיות רבות".

תאריך: 03/02/2011
גיליון: 772
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il