12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''לא נעשו עבודות לריבוד הכבישים''
מאת: יהורם אלוני
דוח מבקר המדינה מצביע על ליקויים חמורים בכל הקשור לעבודות תחזוקת הכבישים בראש העין. מה הפלא שרחוב יהודה הלוי שוב מלא במהמורות.
לפני כחודשיים הסתיימו עבודות הסלילה בחלק הראשון של הכביש ברחוב יהודה הלוי. נהגים שנסעו בכביש החדש מדווחים כי כמעט לאורך כל הכביש ישנן מהמורות רבות ופיצוצים רבים בעבודות האספלט שנוצרו עקב עבודה לא מקצועית ולא אחראית של החברה המבצעת. ככה זה שאין פיקוח. נושא הכבישים וריבודן עלה בדוח מבקר המדינה לשנת 2012. הדוח הצביע על שורה ארוכה של ליקויים חמורים בהתנהלות העירייה בעניין תחזוקת כבישים וזאת לאור הביקורת שערך המשרד בין חודש ספטמבר 2011 לחודש מאי 2012 בראש העין ובערים נוספות.

בביקורת נבחנו היערכותן של הרשויות בנושא תחזוקת הדרכים בטווח הארוך ובטווח הקצר. בכל הנוגע לתחזוקת כבישים יש הרבה מקום לדאגה. על העיר ראש העין כותב מבקר המדינה, "באותן שנים (2008- 2011) כמעט שלא נעשו עבודות לריבוד כבישים, למעט עבודות שנעשו באזור הוותיק של העיר. לא נעשו כל עבודות לתחזוקה ולשיקום של דרכים באזור השכונות החדשות".

מדוח המבקר עולה כי הסיבה העיקרית לליקויים בתחזוקת הכבישים ברשויות המקומיות היא היעדר תכנון, מידע ופיקוח. חשוב לציין כי חבר המועצה, רזיאל אחרק בתוקף תפקידו כיו"ר אגף ההנדסה ביקש מספר פעמים מראש העירייה ומהגורמים המקצועיים כי אגף ההנדסה יפקח על העבודות שהחברה הכלכלית מבצעת וזאת כדי שמקרים מסוג זה לא יתרחשו. אולם בקשתו של רזיאל לא נענתה וחבל, כי מי שסובל בסופו של דבר הוא ציבור התושבים שנאלץ לשלם על עבודות כפולות שמבצעות העירייה או החברה הכלכלית. חבל שמרבית מחברי המועצה מצדיקים את טענות התושבים ברחוב יהודה הלוי אך נאלצים למלא פיהם מים עקב הסכם קואליציוני או חשש מהדחה.

להלן עיקר תגובת העירייה "העבודות עדיין לא הסתיימו במלואן. רחוב יהודה הלוי בעבודה שלב א' הושלם תשתיתית וצופה באספלט זמני ראשון, והתנועה זורמת דרכו עד השלמת הנתיב הנגדי. מאחר ומדובר בסלילה זמנית קיימות שקיעות מקומיות סביב שוחות ובקטע מסוים לאורך אבן המפרדה. חשוב לציין כי שכבת אספלט עליונה תכסה את כל הכביש ובסוף התהליך הכביש יהיה חלק".

בתמונה: הפיצוצים ברחוב יהודה הלוי

תאריך: 14/02/2013
גיליון: 874
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il