04/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 24 תוצאות התואמות את החיפוש
אנחנו, הסלקטורים
מאת: יצחק זכריה, עו''ד ונוטריון

לא אחת אנו מוצאים עצמנו במצב בו אנו מנסים "להתקבל" למשהו וצריכים לעמוד בקריטריונים מסוימים, בדרישות קבלה. כדי להימנות על קהל הסטודנטים באקדמיה, יש דרישות קבלה. כדי להימנות על קהל "מקבלי המשכנתאות", יש דרישות קבלה (כושר השתכרות, הון עצמי וכו'). כדי להשתתף בקורס יוקרתי כזה או אחר בצה"ל – יש דרישות קבלה. ככה, למעשה, נראים כל חיינו: מיונים וסינונים על פי דרישות קבלה.

גם ביום יום אנחנו מתנהגים כך. עם עצמנו, עם חברינו, עם כולם. "דרישות קבלה" הן חלק בלתי נפרד מחיינו הכלכליים, החברתיים, התרבותיים. כמו שאומרים, "אלה החיים".

תיזכרו בבקשה, איך בחרתם את בן או בת זוגכם – היו לכם דרישות מינימום מסוימות. מי שיאמר לי שלא, יתקבל מיידית למועדון שדרישת הקבלה שלו היא "חיים בתוך שקר עצמי". איננו מתחברים לכל אחד, איננו מוכנים שילדינו יסתובב עם כל אחד. איננו מוכנים לבצע כל עבודה שהיא – יש לנו קריטריונים, יש לנו דרישות מינימום, דרישות קבלה. הבעיה העיקרית עם "דרישות קבלה" היא כיצד אנו קובעים אותן לעצמנו ועד כמה בכלל יש בהן תועלת עבורנו. האם בכלל הן ממלאות את המטרה לשמן נוצרו. מה מתאים לנו? מי מתאים לנו? מהו בכלל קריטריון "נכון"?

כדי לנסות להסביר את השאלה, הנה סיפור:

נעשה צפוף בגן עדן ולכן הוחלט כי יתקבל לשם רק מי שבאמת עבר יום רע ביום מותו. בבוקר הראשון להנהגת המדיניות החדשה אמר המלאך הממיין לראשון בתור: "ספר לי על יום מותך". האיש אומר, "אוי, זה היה נורא. הייתי בטוח שאשתי בוגדת בי אז חזרתי מוקדם מהעבודה כדי לתפוס אותה על חם. חיפשתי בכל הדירה ולא מצאתי את המאהב שלה בשום מקום. בסופו של דבר יצאתי למרפסת ושם מצאתי גבר שניתלה עליה בקצות אצבעותיו. חזרתי פנימה, לקחתי פטיש והתחלתי לדפוק לו על הידיים. הוא נפל אבל נחת על כמה שיחים ונשאר בחיים. נכנסתי פנימה, הרמתי את המקרר ודחפתי אותו מהמרפסת. הוא נפל עליו ומחץ אותו אולם המאמץ של הרמת המקרר גרם לי להתקף לב קטלני".

המלאך נאלץ להודות שזה אכן היה יום נורא, ומכיוון שמדובר על פשע על רקע רומנטי, הרשה לאיש להיכנס. ואז שאל את הבא בתור על יום מותו.

"אדוני זה היה יום נורא. התעמלתי במרפסת שלי, החלקתי ונפלתי למטה. הצלחתי להיתלות על המרפסת של הדירה שמתחתי, אבל אז איזה מניאק התחיל לדפוק לי על האצבעות בפטיש! נפלתי, אבל פגעתי בשיחים וניצלתי! ואז האיש הזה הפיל עלי מקרר. זה גמר אותי!"

המלאך ציחקק קצת אבל הרשה לו להיכנס. "ספר לי על יום מותך", אמר לבא בתור.

"בסדר, תקלוט את התמונה. אני עירום, מתחבא במקרר..."

תאריך: 28/02/2013
גיליון: 876
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il