04/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
כותרות מיותרות
מאת: עו''ד אבי חימי
התקשורת כל כך אוהבת להתהדר בכותרות בומבסטיות, כאלו שפותחות מהדורות חדשות, מוכרות עיתונים וגורמות לנו להקליק ולהעמיק בגוף הכתבה בזמן שאנחנו משוטטים לנו ברשת. וכותרת השבוע היא - ''השופט המכה''.

למי שאכן טרח להעמיק ולקרוא מעבר לכותרת התחוור שישנו שופט בישראל שנחשד כי לפני כשלוש שנים (כן, כן. שלוש שנים) נקט באלימות (כלשהי) כלפי ילדיו וכי היועץ המשפטי לממשלה עדיין לא אישר לחקור אותו בנושא. למי שהעמיק עוד התגלה כי השיהוי בהחלטת היועמ"ש נבע מכך שביקש לערוך בירור האם מדובר באירועים שחוזרים על עצמם בצירוף של "תקלה משרדית" (עוד כותרת עלומה). ולמי שטרח לקרוא עד הסוף הוברר כי בחלוף השנים לא היו אירועים נוספים.

אז אני שואל את מכתירי הכותרות. על בסיס העובדות הדלות שפרסמתם, גם בהנחה שכולן נכונות, האם זה נכון והוגן לתייג את השופט כ"אב מכה" ואת ילדיו כ"ילדים מוכים"? אין מחלוקת שאלימות במשפחה בכלל וכלפי ילדים בפרט היא תופעה חמורה שדורשת הוקעה. אבל בין תלונה על אב שהפעיל אלימות כלפי ילדיו ועד הפיכתו ל"אב מכה" הדרך ארוכה עד מאוד. אם זה כך אז אין הורה בארץ שהוא לא אב או אם מכים ואין ילד בארץ שהוא לא ילד מוכה.

מהיכרותי את המערכת אין בלבי ספק כי אם תלונת הילדים הייתה בגין אלימות קשה או בגין היותם "ילדים מוכים", יועמ"ש היה מאשר את חקירת השופט לאלתר ולכן אני מניח שזה אינו המקרה. כדאי שתדעו שבנסיבות המתוארות משטרת ישראל לא הייתה ממהרת לחקור באזהרה גם את האזרח הקטן אלא הייתה נוהגת כלפיו כפי שנהגו עם השופט: עיכוב ההליך המשפטי לצורך בדיקה תקופתית וטיפול על ידי גורמי הרווחה. לא אחת מוחלט לסגור את תיק החקירה.

אני מניח שהכותרות האמורות הן עוד הר שיוליד עכבר. אבל את הצל הכבד שהטיל ההר כבר לא יהיה ניתן להעלים. מעתה השופט יהיה "השופט המכה" וילדיו יהיו "ילדים מוכים" והצל הזה ילווה אותם עוד שנים ארוכות לכל אשר ילכו. ובשביל מה? בשביל רייטינג? למרבה הצער נראה לי שהכותרות והרייטינג שיבשו גם את הליך קבלת ההחלטות במשרד היועמ"ש. חיכיתם שלוש שנים, כן תקלה משרדית, לא תקלה משרדית, העיתוי של ההחלטה לאשר את חקירת השופט עוד בטרם יבשה הדיו על העיתון שמתח ביקורת על העדר ההחלטה פשוט לא נראה טוב ומעלה חשש, ולו למראית עין, שההחלטה היא של התקשורת ולא של היועמ"ש, גם אם זאת ההחלטה הנכונה.

שלכם
אבי חימי
Himi_law@netvision.net.il
תאריך: 07/03/2013
גיליון: 877
עמוד: 26
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il