12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''חברי ועדת המכרזים לא עברו הכשרה בנושא''
מאת: יהורם אלוני
מבקר העירייה מתריע בדוח המבקר כי חברי ועדת המכרזים בעירייה לא עברו הכשרה בנושא.

לא פעם מתבקשים חברי מועצת העיר לאשר מינויים של מועמדים לתפקידים בעירייה או לאשר חוזה עם קבלן מבצע לפרויקטים בעיר. זאת במסגרת מכרזים פנימיים או חיצוניים. הסיבה היא כי החוק מחייב את הרשות המקומית להתקשר בחוזה להעברת מקרקעין או טובין, להזמנת טובין או לביצוע עבודה על פי מכרז פומבי בנושא.

הרשות רשאית להתקשר בחוזה עפ"י מכרז שאינו פומבי או להיות פטורה ממכרז רק במקרים מיוחדים המצוינים במפורש בחוק. לשם כך יש בעירייה ועדת מכרזים המורכבת מחברי מועצת העיר. תפקידה של הוועדה הוא לבדוק הצעות מחירים המוגשות לעירייה בעקבות פרסום מכרז ולהמליץ לפני ראש העירייה על ההצעה שלדעתה ראויה לאישורו.

המבקר מציין בדוח 2011 כי "חובת הכשרת חברי ועדת המכרזים אומנם לא חלה בתקנות הקיימות על הרשויות, רק על משרדי הממשלה, עם זאת, יש טעם של ממש ליישם גם על חברי ועדת המכרזים ברשות". המבקר מזכיר בדוח כי מחלקת ההדרכה במרכז השלטון המקומי ארגנה בשנת 2010 קורס בנושא "חוזים וחובת המכרזים" בהיקף 60 שעות לימוד והוא יועד לחברי ועדות המכרזים ולבעלי תפקידים בכירים ברשויות המקומיות בעלי זיקה לנושא.

אולם הבדיקה העלתה כי "חברי ועדת המכרזים ברשות לא עברו הכשרה בנושא". הקורס נועד נוכח תפקידם המורכב והרגיש של חברי ועדת המכרזים ברשויות המקומיות ונוכח העובדה שיש לתפקיד זה השפעות נרחבות מהבחינה הכספית והאתית". המבקר ממליץ לרשות המקומית לפעול כדי להכשיר את חברי ועדת המכרזים לתפקיד באמצעות פעילויות הדרכה המקנות ידע משפטי מעודכן בתחום דיני המכרזים ובקיאות ביישום נושא המכרזים במסגרת פעילותה של הרשות המקומית.

יש לציין כי בחודש אוקטובר 2012 , במהלך ישיבת מליאת מועצת העיר התבקשו חברי המועצה לאשר את כהונתם של דחצי"ם- נציגים הקשורים לתאגיד המים העירוני 'עין אפק'. במהלך הישיבה ביקש חבר המועצה וחבר ועדת הביקורת רזיאל אחרק לקבל מידע על הליך הבחירה של אותם הנציגים ולא זכה למענה כראוי. גם שאר חברי המועצה, הן מסיעות הקואליציה והן מסיעות האופוזיציה מתחו ביקורת על המינויים שלדבריהם היו צריכים להגיע על ידי מכרז ולא דרך מינוי בישיבת המליאה.

בתמונה: עיריית ראש העין

תאריך: 14/03/2013
גיליון: 878
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il