12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
מים מים בששון
מאת: יהורם אלוני
מבקר העירייה מתריע בדוח המבקר לשנת 2011 על כך שלעירייה אין רישום הוצאות מים לגינון.
בהתאם לתכנית הביקורת השנתית של מבקר העירייה לשנת 2011 נערכה במהלך החודשים פברואר- יוני 2011 ביקורת במחלקת גנים ונוף. המבקר שערך בדיקה מקיפה בנושא מדידת צריכת המים בגנים הציבוריים ברחבי העיר, מציין כי "מדד צריכת המים נעשית על ידי התאגיד המים העירוני "עין אפק" בשעונים שהוצבו ע"י התאגיד. התאגיד מחייב בהתאם למדידותיו, את העירייה בתשלום המים. וחיוב התשלום נעשה אחת לחודשיים".

המבקר מציין כי "מחלקת גנים ונוף בעירייה עורכת בדיקה מקבילה לאימות הנתונים" אולם לדברי המבקר הבדיקה היא "מדגמית בלבד" וכוללת חלק מהשעונים, ובכך העירייה משתמשת בדוחות התאגיד כמקור כמעט בלעדי לחיוב עבור ההשקיה". המבקר מציין בדוח כי "עפ"י נתוני הנהלת חשבונות לשנת 2011 לכאורה אין רישום הוצאות מים לגינון". מנהל מחלקת הגינון שהתבקש לכך טען שתאגיד המים מתמהמה חודשים רבים בהעברת חשבונות המים, ולאחרונה התקבלו לראשונה נתונים מתאגיד המים על נתוני צריכת מים לגינון וזאת לאחר פניות רבות".

עוד מציין המבקר כי "נכון לסגירת הדוח סכום החיוב מוערך בכ – 2.4 מיליון ₪, בתוך כך עולה כי הדוחות שמועברים אינם מסודרים בחלוקה לוגית המתבקשת לצרכן בסדר גודל הרשות, מבנה הדוח פשטני לפי שעוני מים בלבד ואינו ממוין לפי אזורי צריכה לצורכי בקרה". המבקר ממליץ "לקיים תהליך קבוע של אימות נתוני התאגיד על מנת ליצור בקרה הולמת ולמנוע מצב של קבלת נתוני התאגיד כמקור בלעדי. ניתן להיעזר בעבודה זו, לדוגמה, בעובדי חוץ על בסיס שעתי".

נושא זה עלה בישיבת מליאת מועצת העיר בחודש אוקטובר 2012 שעסקה בדוח המבקר לשנת 2011 בו ציין המבקר, "מטבע הדברים, הגינון צורך מים, ופה יש בעיה אולי בהקשר עם התאגיד המים של הרשות. בכלל לא היו נתונים כמעט כל השנה וזו נקודה שצריך לתת עליה את הדעת גם בהקשר עם התאגיד המים".

מנהלת אגף שפ"ע ליזי אורן הגיבה לדוח המבקר: "לשנת 2011 התקבלו מהתאגיד קריאות מפורטות לפי שעוני מים לכל גן. בשלב ראשון תבוצע הבקרה באמצעות השוואה למחשבי הגינון ובעתיד- עם השלמת מחשוב כל מערכות ההשקיה- הבקרה תהיה מדויקת יותר. חשוב לציין, שלשנת 2011 מסתמן על בסיס המידע הקיים שצריכת המים להשקיה תרד גם השנה, ובכל מקרה לא תהיה חריגה מההקצאה לעיר".

צילום אילוסטרציה

תאריך: 21/03/2013
גיליון: 879
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il