07/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
כבודו הרמוס של מוסד הרמטכ''ל
מאת: אבי חימי- עורך דין
סוף כל סוף לאחר הליך ארוך, רצוף טעויות, החלטות ביזאריות והמון אמירות מיותרות, באה לסיומה סאגת מינוי הרמטכ''ל וביום עזיבתו של גבי אשכנזי את התפקיד יכנס לנעליו הרמטכ''ל המיועד האלוף בני גנץ.

סוף כל סוף לאחר הליך ארוך, רצוף טעויות, החלטות ביזאריות והמון אמירות מיותרות, באה לסיומה סאגת מינוי הרמטכ"ל וביום עזיבתו של גבי אשכנזי את התפקיד יכנס לנעליו הרמטכ"ל המיועד האלוף בני גנץ. פרשת המינוי אמנם תמה אך לא נשלמה. במבחן התוצאה ממשלת ישראל הצליחה והעמידה, גם אם בדקה ה- 90, רמטכ"ל ראוי מעין כמוהו. במבחן הדרך הממשלה כשלה, כשלון חרוץ, ונותרו שאלות רבות ללא מענה ושובל של לקחים שעוד צריכים להילמד.

מה שעשו לאלוף יואב גלנט היה איום ונורא. ייתכן מאוד שעל אף הפגמים עליהם הצביע מבקר המדינה - בדו"ח שבסופו של יום הוביל לביטול מינויו של גלנט – עדיין גלנט ראוי ויכול להיות רמטכ"ל. השאלה היא מדוע רתמו את העגלה לפני הסוסים - מדוע ממשלת ישראל אצה למנות את גלנט בטרם מבקר המדינה מסר את ממצאיו? מדוע לאחר פרסום הממצאים אחזה הממשלה בקרנות המזבח ולא השיבה באופן מיידי את הדיון במינוי לועדת טירקל, שהיא הגורם המוסמך והראוי לבחינת משקלם של הפגמים והשפעתם על כשירותו להיות רמטכ"ל? לשאלות אלה אין פתרונים והתוצאה העגומה, כאמור, ידועה לכולנו.

אבל מה ששר הביטחון, אהוד ברק, עשה לרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, גרוע עוד יותר. שר הביטחון החליט באופן פומבי שלא להציע לאשכנזי להאריך את כהונתו, במקרה בו לא היה נמצא לו מחליף במועד, ונימק החלטתו בהצהרות חסרות תקדים, אותן נשא בראיון טלוויזיוני, לפיהן יש עניינים אתיים, נורמטיביים ואף מקצועיים מהמעלה הראשונה, שמונעים מאשכנזי לכהן ולו יום אחד נוסף בתפקיד. בכך ברק רמס את כבודו של אשכנזי, בעודו עדיין רמטכ"ל מכהן, ורמס את כבודו של מוסד הרמטכ"ל עליו טען כי ניסה להגן. והכל שעה שאשכנזי - בניגוד לגלנט שהתראיין תחת כל עץ רענן - אינו יכול להגן על כבודו ולנסות לטהר את שמו. הדברים צריכים לעורר דאגה בליבו של כל אחד מאיתנו.

אין ספק שבני גנץ ראוי לתפקיד. מדובר בקצין מוכשר עד מאוד שקצרה היריעה מלפרט את כל התפקידים שמילא והשבחים להם הוא ראוי. לרבים מאיתנו הייתה הזכות להכיר אותו באופן אישי, בהיותו תושב ראש העין, והוא מביא לכולנו גאווה. הספק היחיד שנותר הוא האם אתה, מר אהוד ברק, ראוי להיות שר הביטחון.

שלכם,

אבי חימי

Himi_law@netvision.net.il

תאריך: 10/02/2011
גיליון: 773
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il