12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
ועדת החינוך לא התכנסה מתחילת הקדנציה
מאת: יהורם אלוני
מתברר כי למרות התראת המבקר ועדת החינוך העירונית לא התכנסה מאז תחילת הקדנציה.
ועדת החינוך העירונית הנחשבת לאחת מוועדות החובה החשובות ביותר בעירייה לא התכנסה מאז תחילת הקדנציה. כך עולה מנתונים שהגיעו לידי מערכת "אינדקס אובייקטיבי". מבדיקה שערכנו מתברר כי אי כינוס הוועדות השונות בעירייה כבר עלה בדוח המבקר לשנת 2011 במהלך ביקורת שערך המבקר בעת שבדק את פעילותם של ועדות החובה והרשות בעירייה. המבקר מציין בדוח לשנת 2011: "נמצא כי 9 ועדות החובה מתוך 21 לא התכנסו בשנת 2010 אפילו פעם אחת.
 
הוועדה רואה באי כינוס הוועדות הנ"ל כממצא חמור גם משום שהתופעה נמשכת מספר שנים ללא שיפור מהותי ועל הרשות לפעול לתיקון המצב לאלתר". מתברר כי המלצתו נותרה בגדר המלצה בלבד. ועדת החינוך העירונית שבראשה עומד ראש העירייה לא התכנסה מאז תחילת הקדנציה. גורמים בכירים בעירייה רואים זאת בחומרה ומציינים בפני עיתון "אינדקס אובייקטיבי" כי "מדובר בוועדת חובה שעל פי פקודת העיריות אמורה להתכנס לפחות פעמיים בשנה. ואם היא לא התכנסה, זה חמור מאוד".

חבר המועצה וחבר ועדת החינוך עופר בביוף אמר השבוע: "לא ברור מדוע העירייה חוששת לקיים את ישיבות ועדת החינוך העירונית. שקיפות זה שם המשחק. אי כינוס ועדת החינוך, מעבר לעבירה על פקודת העיריות, יש בכך טעם לפגם". לטענתו של חבר המועצה עופר בביוף מצטרפים חברי מועצה נוספים שאמרו השבוע ל"אינדקס אובייקטיבי": "במישור הציבורי לא ייתכן שהחלטות מהותיות תתקבלנה רק על ידי אדם אחד שהוא מנהל אגף החינוך. ישנה חשיבות רבה לשיתוף הורים ונציגי ציבור ולשם כך קיימת ועדת החינוך העירונית. אסור להגיע למצב בו מעמידים את ההורים ואף גורמים מקצועיים אחרים בעירייה בפני עובדות מוגמרות ללא דיון רציני בוועדת החינוך. אין ספק שנוח לראש העיר ולמחזיקת תיק החינוך לא לכנס את הוועדה. כך תמנע ביקורת על נושאים על סדר היום ותמנע מעורבות של נציגי הציבור וועד ההורים על פי החוק. העירייה מחפשת שקט תעשייתי ומכנסת רק ועדות שאין ביכולתן לעסוק בדברים מהותיים בעיר".

תגובת יו"ר הוועדה ראש העיר משה סיני: "הישיבות אינן העיקר, אלא העשייה בשטח, והראייה היא ההישגים: העיר זכתה לפרס החינוך של מדינת ישראל".

בתמונה: ישיבת המליאה שעסקה בוועדת החינוך

תאריך: 21/03/2013
גיליון: 879
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il