10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
הממשלה אישרה את תקצוב הגרעין ההתיישבותי ''רוח חדשה'' בעיר
מאת: יהורם אלוני
הממשלה אישרה השבוע את תוכניתה של סגנית השר, גילה גמליאל, להקמת 15 גרעיני משימה עירוניים והרחבת פעילותם של גרעינים עירוניים קיימים בעשרות יישובים, בעלות של 10 מיליון שקלים.
על פי התכנית, תורחב משמעותית הפעילות המבוצעת על ידי גרעיני המשימה העירוניים ותפעל בתחומים נוספים, כגון פעולות חינוכיות בנושא ציונות, פעולות חברתיות בנושא מורשת ישראל, חיבור לתנועות נוער, סיוע לימודי, הקמת מרכזי זכויות וכדומה. בראש העין קיים כיום גרעין התיישבותי קהילתי מבית "רוח חדשה" המונה כמאה חברים שייהנה מתקצוב בשנתיים הקרובות כתוצאה מהחלטת הממשלה.
מטרתם של גרעיני המשימה, בין היתר, להעצים את האוכלוסייה בפריפריה הגיאו-חברתית, לסייע בצמצום ההגירה השלילית מהפריפריה החברתית, עד כדי יצירת הגירה חיובית ולסייע בהקמה וביסוס מיזמים חברתיים, חינוכיים וערכיים בפריפריה החברתית.
החל מראשית שנות ה-90 פוקד את מדינת ישראל גל של התיישבויות אידיאולוגיות מגוונות, בצורה של גרעיני התיישבות משימתיים עירוניים. גרעינים אלו פועלים ביחד ובשיתוף עם מגוון אוכלוסיות: דתיות וחילוניות, ותיקות וצעירות, משפחות ורווקים ומבצעים זאת בשיתוף פעולה עם הגורמים המקצועיים הפועלים ברשות המקומית ועם גופים אזרחיים נוספים. גרעיני משימה אלו טומנים בתוכם פוטנציאל עצום לחידוש פני החברה בישראל ומשמעויות מרחיקת-לכת במגוון תחומים.
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר: "החלטה זו, בצד החלטות קודמות לתמיכה וסיוע לגרעיני משימה באזורי הנגב והגליל, היא צעד נוסף לחיזוק הפריפריה החברתית. גרעיני ההתיישבות שיוקמו יפעלו בשיתוף הקהילה המקומית ויסייעו לצמצם את הפערים החברתיים ואת ההגירה השלילית".
גמליאל: "לאחר שביקרתי בגרעיני ההתיישבות, הבנתי את החשיבות וההשפעה העצומה שלהם על האוכלוסייה המקומית. ההחלטה מהווה נדבך נוסף בתכניתי להפיכת אוכלוסיית הצעירים במדינת ישראל למשאב לאומי וככלי לצמצום הפערים בחברה. גרעיני המשימה יביאו בין היתר לפתרונות בתחומי התעסוקה, ההשכלה והדיור".
תאריך: 10/02/2011
גיליון: 773
עמוד: 22
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il