13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
האסון שבדרך
מאת: יהורם אלוני
מעקב על פרויקט מפל המים.

פרויקט מפל המים זכה בכינוי "מפל הכסף" בגלל החריגה בכ- 2,000,000 ₪ בתקציבו ובגלל העיכובים הרבים. המפל שתוכנן בוואדי רבה ממשיך לעורר הד תקשורתי. השבוע מצאו בו הילדים מתקן שעשוע. "אינדקס אובייקטיבי" מתריע בטרם יקרה אסון.

מפל המים בוואדי רבה ממשיך לעלות על סדר היום הציבורי. לאחר שחבר מועצת העיר וחבר ועדת הביקורת, רזיאל אחרק דרש במכתבו לפני כחודש מראש העירייה, משה סיני, המכהן כיו"ר הדירקטוריון של החברה הכלכלית הסברים על הפרויקט של מפל המים בוואדי רבה (ועדיין טרם קיבל תשובה) התברר שקירות הבטון של המפל מהווים סכנה לילדים ש"גולשים" על קירות הבטון שבגובהם 10 מטר.

מתצפית שערכנו נראים הילדים שמצאו ב"מפל" מתקן שעשוע והדבר מהווה סכנה. יש לציין כי כבר במכתבו ציין חבר המועצה וחבר ועדת הביקורת, רזיאל אחרק את הסכנה שבקירות הבטון, וכך הוא כתב: "האם לאתר בו נעשות עבודות המפל קיים מפרט של גידור, שילוט וכל המתבקש כדי לשמור על בטיחות העובדים, העוברים והשבים כמתבקש עפ"י חוק?".

מבדיקה שערכנו מתברר כי הפרויקט שהיה אמור לעלות כשני מיליון שקלים נמצא בחריגה משמעותית והוא עומד כיום על ארבעה מיליון שקלים ועוד היד נטויה. גורמים מקצועיים בכירים בעירייה טענו השבוע כי הדבר נובע מתחלופת הקבלנים והמפקחים שהתעסקו בפרויקט. מלבד זאת, העבודות היו אמורות להסתיים כבר לפני כחצי שנה, ונכון להיום, מועד הסיום בפועל אינו נראה באופק.

בסיור שערכנו המקום נראה עזוב ומוזנח ללא פיקוח ועדיין אין הסבר מדוע יש עיכובים בהשלמת הפרויקט. יתרה מכך, גורם מקצועי בכיר בעירייה המבקש להישאר בעילום שם מסר כי "הקבלנים והמפקחים לא עובדים לפי התכנית, כל אחד עושה מה שהוא רוצה. מרמים שם בעבודה, לא עשו איטום ללוחות הבטון ולא ייצבו את הקרקע מתחת ללוחות הבטון וזה מסוכן ולא תקין". אחד הקבלנים נשמע שאומר כי זהו "פשע בל יתואר".

מספר הורים אותם פגשנו בקרבת המקום מסרו לנו כי מדובר בחוסר אחריות של העירייה: "זה גובל בחוסר אחריות. מדובר באתר עבודה שעדיין לא הסתיים ומן הראוי שהמקום יהיה סגור ולא פתוח. הדבר מהווה סכנה לילדי העיר".

בתמונה: הילדים מתגלשים על קירות הבטון.

תאריך: 04/04/2013
גיליון: 880
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il