13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
הנופלים - לוי לוי ז''ל
מאת: מערכת אינדקס
לוי, בן יונה ושלמה, נולד ביום ה' בטבת התשי''א (14.12.1950) בראש העין.

ילדותו הייתה מאושרת. אביו, שהיה פועל בניין, עסק בתורה וגם הורה אותה. כבן למשפחה מסורתית ואוהבת היה לוי ילד חביב וחברותי, נעים ויפה תואר. את חוק לימודיו היסודיים סיים בבית-הספר "אגודת ישראל" בראש העין. אחר-כך הצטרף לאביו כפועל בניין ועזר לו כדי להקל עליו את נטל כלכלת המשפחה בת שבע הנפשות. הוא היה פועל מצוין ומסור, שימש יד ימינו של אביו והצליח לחסוך די כסף כדי לרכוש לו קטנוע. מספר שנים עבד כפועל בניין ואחרי-כן הצטרף אל אחיו ואל דודו ועבד במלטשת יהלומים בפתח-תקוה. כל הזמן התגורר בבית הוריו והיה להם בן מסור ואוהב.

לוי גויס לצה"ל בתחילת פברואר 1969 והוצב בחטיבת גולני. אחרי שסיים את האימון הבסיסי, השתלם בקורס לנהגי זחל"ם בבית-הספר לשריון. במשך כל ימי שירותו היה חייל למופת ונהג מעולה. בתעודת השחרור שלו מן השירות הסדיר צוין: "התנהגות טובה מאוד, חייל אחראי וממושמע".

בתחילת פברואר 1972 סיים לוי את שירותו הסדיר והוצב ביחידת מילואים. לאחר השחרור חזר לוי לעבוד במלטשת-היהלומים, והיה אהוב שם על הכול משום שרחש כבוד לכל אדם באשר הוא אדם. תמיד שאף למצוא את דרך הישר ולהיות טוב בעיני אלוקים ואדם. מעולם לא ביקש להשיג דבר בכוח, ותמיד השתדל לחתור להגיע אל האמת. כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים נקרא לוי ליחידתו ונשלח לסיני, שם השתתף בקרבות נגד המצרים. הוא לא חדל לדאוג למשפחתו וגם בעיצומם של קרבות נגד האויב שלח גלויות הביתה כדי להרגיע את אוהביו. ביום ט"ז בתשרי התשל"ד (12.10.1973), כשהביא תחמושת במשאיתו לאזור איסמעיליה, נפגעה המכונית מפגז אויב ולוי נהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל. השאיר אחריו אישה ובת, הורים, שלושה אחים ואחות.

המשפחה תרמה ספר תורה לעילוי נשמתו.
 
באדיבות אתר ההנצחה של משרד הביטחון.
 
תאריך: 11/04/2013
גיליון: 881
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il