12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
איפה ואיפה במלגות לעובדים?
מאת: יהורם אלוני
מבקר העירייה משה כהן מותח ביקורת על הרשות המקומית בכל מה שקשור להענקת מלגות לעובדי העירייה.

מבקר העירייה משה כהן מעביר בדוח הביקורת השנתי בפרק "לימודים להשכלה גבוהה" ביקורת על העירייה בכל מה שקשור להענקת מלגות לעובדי העירייה. המבקר כותב: "מסקירת נתוני הרשות שקובצו ממדור משאבי אנוש וממדור השכר עולה כי בין השנים 2011-2007 אושרו ל- 25 עובדים לימודים לרכישת השכלה גבוהה. עובדת אחת פעמיים. מרביתם קיבלו או זכאים לקבל מלגה עירונית לשכר לימוד וזאת בנוסף לימי הלימודים על חשבון העבודה. הלימודים נתנו ואושרו בעיקר ע"י מנכ"לית העירייה ולא ועדה מיוחדת לכך. למרבית העובדים אושרו לימודים לתואר ראשון ומקצתם לתואר שני, במקרה אחד גם תואר שלישי". המבקר מציין כי האישורים ללימודים להשכלה גבוהה לעובדי העירייה החלו בשנת 2007 שניתנו לעובד אחד. עם השנים אושרו לימודים אקדמיים למספר עובדים נוספים.

עוד מציין המבקר כי כחלק ממדיניות הרשות לעידוד עובדים ללימודים אקדמיים פרסמה הרשות לראשונה, בחודש אוגוסט 2010, נוהל המכונה "נוהל השתתפות בלימודים לתואר ראשון". הנוהל מהווה מסגרת עקרונות ובסיס לנוהל מפורט וסדור. המבקר שבדק את מסמך הנוהל טוען כי "הנוהל הנ"ל רחוק מלענות בפרמטרים שכן חסרים בו מרכיבים רבים וחשובים על מנת שמסמך זה יקבל מתכונת של נוהל סדור כמקובל בכל ארגון". לטענת המבקר: "אישור ללימודים אקדמיים חייב להיבחן במסגרת מכלול שיקולים נוספים כגון: האם המבקש בעל תואר אקדמי אחר ביום הבקשה, האם מדובר בעובד בכיר (חוזה בכירים), האם מדובר בלימודי השלמה לקראת תואר, או האם המבקש יכול לממש לימודים במסגרת קרנות ידע במידה ומשתייך אליהן ועוד, וזה כנראה לא נכלל במסמך הנוהל".

עפ"י דברי המבקר, "בשנת 2011, עם החלת הנוהל, אושרו ל- 13 עובדים מלגת לימודים שחלקם אישורים ללימודים אקדמיים לבכירים. בכירה אחת אפילו קיבלה פעמיים. בסה"כ מדובר על 25 אישורים. סך המלגות שחולקו עד כה עפ"י דוח המבקר ועפ"י נתוני מערכת השכר מסתכמות בכ- 73,000 ₪. סכומי המלגות שחולקו לפי שעה מתפלגים החל מ- 3,825 ₪ ועד כ- 16,000 ₪". יתרה מכך, המבקר מעלה תמיהות רבות לגבי מספר עובדים שקיבלו אישורים ללימודים אקדמיים למרות שאין להן זכאות לכך. באחד המקרים כותב המבקר, "לדעת הביקורת לא היה מקום לאשר לימודים אקדמיים לעובדת, לא בפעם הראשונה, וקל וחומר לא בפעם השנייה מהטעמים הנ"ל. על פניו נראה שקיימת העדפת יתר לעובדת ומתוגמלת בהטבות מפליגות לכאורה פעם אחר פעם ללא כל הצדקה".

צילום אילוסטרציה

תאריך: 18/04/2013
גיליון: 882
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il