12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
שר הבינוי והשיכון הגיע לעיר
מאת: יהורם אלוני
חבר המועצה רזיאל אחרק: ''זהו יום חג לזוגות הצעירים ולתושבי ראש העין''.

ההישגים שזכתה העיר ראש העין מביקורו של השר:

1. הממשלה תעביר 350 מליון שקל - להקמת מחלף חדש על כביש 5 (הביצוע יתחיל במהלך 2013).

2. יוקם מחלף חדש גם על כביש 444.

3. הממשלה תפתח בעבודת מטה להעתקת פרוזדור החשמל בעיר (זהו הישג משמעותי באיכות החיים של התושבים).

4. ראש העין תצורף לפרויקט "הרכבת הקלה" שמסלולה יעבור בתוך השכונות הקיימות והחדשות.

5. תוענק עדיפות ל"בנים ממשיכים", לזוגות צעירים תושבי העיר.

שר הבינוי והשיכון החדש אורי אריאל (הבית היהודי) צוות משרדו ומשרדי ממשלה נוספים הגיעו השבוע לסיור עבודה ראשון בראש העין בהשתתפות מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, מנכ"ל משרד הפנים, מנכ"ל משרד השיכון ונציגי משרדי ממשלה נוספים. מטרת הביקור של השר וצוות משרדו היא לנסות להסיר את החסמים ובכך לשחרר אלפי היתרי בנייה למגורים בשכונה החדשה.

הסיור החל באתר "מגדל צדק" שם צפה השר על העיר ולאחר דברי ברכה של ראש העירייה משה סיני שמע השר על התפתחותה של העיר בשנים האחרונות שהפכה לעיר מרכזית במרכז גוש דן. לאחר מכן נסעה המשלחת לסיור במתחמים המזרחיים שם מתוכננת הבנייה החדשה וקיבל הסבר מקצועי על הליך הבנייה במקום, ועל הקושי הקיים בשחרור החסמים להיתרי בנייה למגורים בשכונות החדשות.

בתום הסיור חזרה המשלחת לדיון מקצועי בחדר הישיבות בהשתתפות חברי מועצה, מהנדס העירייה אריה גלברג וגורמים מקצועיים נוספים. ראש העיר הודה לשר על המאמצים ועל הרצון שלו לסייע לתושבי ראש העין שעומדת בפני התפתחות גדולה בשנים הקרובות. חבר המועצה רזיאל אחרק ששימש בעבר כסגן ראש העירייה וכיו"ר אגף ההנדסה הציג בפני השר את פניותיו למשרד השיכון לפני כשלוש שנים בנושא זוגות הצעירים וזכאי משרד השיכון, כאשר הפתרון המוצע הוא לחייב כל קבלן לבנות בין 10%- ל- 15% מסך הדירות לזוגות צעירים.

לדברי חבר המועצה רזיאל אחרק: "נוצר ביקוש לדירות שכורות היות וזוגות צעירים אינם יכולים לגייס את המימון הראשוני המהווה 40% מערך הדירה". לדברי רזיאל אחרק, "כל הפרויקטים המתוכננים יתנו מענה אולי בעוד כשלוש שנים מהיום. במקביל, על המדינה לאפשר לזוגות צעירים מימון של כ- 90% מערך הדירה". במשרד האוצר הגיבו לפנייתו של חבר המועצה רזיאל אחרק וכתבו: "הצעותיך לפתרונות לבעיות הדיור של הזוגות הצעירים בישראל יועברו לגורמים המוסמכים במשרד האוצר כחלק מהדיון הכולל בסוגיה המתקיים בימים אלה".

חשוב לציין שכבר לפני כ- שלוש שנים הציע חבר המועצה רזיאל אחרק לפטור את זוגות הצעירים מתשלום המע"מ. רזיאל שיגר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, לנגיד בנק ישראל סטנלי פישר, ולשר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס ושר האוצר יובל שטייניץ בהצעה לפתור את משבר הדיור בכלל ובראש העין בפרט "עקב המשבר בתחום הדיור, וחוסר הוודאות של עלות יחידת הדיור לזכאי משרד השיכון קרי: זוגות צעירים, חד הוריות ומועד אספקת דיור בעלות ודאית".

עפ"י הצעתו של רזיאל: "במקום לקבוע מחיר של עלות הקרקע ע"י השמאי הממשלתי, על הממשלה לקבוע מחיר מקסימאלי לדירת 4 חדרים בגודל של 100 מ"ר בבנייה רוויה. עלות בניית דירת 100 מ"ר עולה באופן זהה בכל רחבי המדינה. המשתנה היחיד הנו עלות הקרקע שמשתנה באופן קיצוני. בחשבון פשוט עלות בניית דירה של 100 מ"ר כולל עלויות פיתוח ואגרות שונות עומדת על כ- 5500 ₪ למ"ר, סה"כ 550,000 ₪. על הממשלה לקבוע מחיר מקסימום במכרז ( כ- 800,000 ₪ )".

רזיאל מוסיף כי: "פעולות אלה יגרמו לירידת מחיר הדיור למחיר השפוי והאמיתי. אין ספק ששוק הנדל"ן יגיב במהירות ובנחישות לשתי פעולות אלו. אנחנו יושבים על הפצצה החברתית הבאה", כותב רזיאל ומתריע במכתבו "כיום הזכאים משקיעים יותר מ- 50% משכרם בדיור ובכך מופחתת באופן דרסטי ההשקעה של ההורים בחינוך הילדים. הרי לך בעיות רווחה בעוד עשור".

בסעיף נוסף הוא מציע פטור ממע"מ לזכאים: "על מדינת ישראל לתת לאזרח בצעדיו הראשונים ליהנות מהמשאב החשוב לנו של העם היהודי והוא האדמה שעליה נלחם. חבילת סיוע זו תוביל לשיפור המבוקש". ביקור השר הסתיים בדברי ברכה של שר הבינוי והשיכון שהבטיח לסייע כל שניתן על מנת שפרויקטים אלה יצאו לפועל בחודשים הקרובים וכבר הנחה את הצוות מקצועי לטפל בנושא.

חבר המועצה רזיאל אחרק מסר בתגובה: "זהו יום חג לזוגות הצעירים ולתושבי ראש העין. כסגן ראש העיר וכיו"ר אגף הנדסה בעבר פעלתי על מנת לתת מענה לזוגות הצעירים, למשפחות חד הוריות ולזכאי משרד השיכון. אני מודה לשר השיכון, לצוות משרדו ולכל משרדי הממשלה שפועלים לסייע לראש העין. אין ספק שרוח רעננה נושבת במשרדי הממשלה. אני מניח שבזמן הקרוב תתפרסמנה ההנחיות בנושא הזוגות לתושבי ראש העין".

בתמונה: רזיאל אחרק, עם השר

תאריך: 25/04/2013
גיליון: 883
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il