12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
האם תאגידי המים הגיעו לסוף דרכם?
מאת: יהורם אלוני
משרד האוצר מתכוון להגיש בימים הקרובים את חוק ההסדרים שמטרתו לסגור את תאגידי המים העירוניים.

האם תאגידי המים העירוניים שהוקמו בסוף שנת 2007 הגיעו לסוף דרכם? למערכת העיתון נודע כי משרד האוצר מתכוון להגיש למליאת הכנסת, בימים הקרובים, את חוק ההסדרים בצמוד לתקציב המדינה הבא שקובע כי החל מחודש יולי 2014 ינוהל משק המים בישראל על ידי 15 חברות אזוריות.

החברות תספקנה מים ותתחזקנה את תשתיות המים והביוב עבור תושביהן של מספר ערים שיהיו שותפות בבעלות עם החברה האזורית ותחלקנה ביניהן את הכנסותיה. החלוקה החדשה תבטל, למעשה, את שיטת תאגידי המים שהוקמו בשנת 2007.

יש לציין כי כתוצאה מהקמתם של תאגידי המים העירוניים הוטל מע"מ על המים בישראל והוטל פיקוח על שיטת התמחור. זאת על מנת למנוע סבסוד בשימוש במים על ידי הרשויות המקומיות, עניין שגרר לעליית מחיר המים בישראל בצורה משמעותית.

חשוב לציין שלפני כשנתיים העלה עיתון "אינדקס אובייקטיבי" את הנושא בעקבות הפגנה שערכו ראשי רשויות וסגניהם בארץ מול משרדי רשות המים בתל אביב. הם דרשו להחזיר את השליטה במערך המים משום שלטענתם: "מאז הוקמו תאגידי המים העירוניים משלמים התושבים חשבונות מים מנופחים".

הפגנה זו הביאה את שר הפנים דאז, אלי ישי, להביא לדיון בכנסת את ביטול חוק תאגידי המים ולהחזיר את תשלום המים לעיריות כפי שהיה עד כה. חבר המועצה וחבר ועדת הביקורת רזיאל אחרק ששימש בזמנו כסגן ראש העירייה וכיו"ר ועדת הכספים טען בזמנו: "תאגידי המים, במתכונתם הנוכחית, מהווים נטל כספי גדול על תושבי המדינה בכלל ועל תושבי העיר בפרט.
 
ההפרטה הזו לא השיגה את מטרותיה אלא מטרות אחרות ואפילו הפוכות דוגמת יצירת מנגנון מנופח בג'ובים, ועוד היד נטויה לתפקידים מיותרים נוספים. צריך להחזיר את האחריות לרשויות המקומיות ויפה שעה אחת קודם". מה שנותר לנו כעת הוא להמתין בסבלנות ולראות האם ימשיכו תושבי המדינה לממן את הג'ובים של מנהלי תאגידי המים בישראל?

תמונת אילוסטרציה

תאריך: 02/05/2013
גיליון: 884
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il