12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''שותפים לקנוניה ולהתחמקות מקיומו של הדיון''
מאת: יהורם אלוני
חבר המועצה וחבר ועדת הביקורת רזיאל אחרק כועס על ביטול ישיבת המליאה: ''צר לי על חברי המועצה, אדמוני יעקב, מתי יצחק, ארנון בן עמרם, מרגי עוזר, סיגל שיינמן, אמיר פוריאן ויבגני מלמוד שהיו שותפים לקנוניה ולהתחמקות מקיומו של הדיון. הציבור ישפוט אותם''.

ישיבת מליאת מועצת העיר שהייתה אמורה להתקיים השבוע ולעסוק בנושאים העומדים על סדר היום הציבורי בוטלה עפ"י בקשת ראש העירייה וחברי המועצה. המליאה הייתה אמורה לדון גם בהצעותיו של חבר המועצה וחבר ועדת הביקורת רזיאל אחרק בנושא מצוקת החנייה הקיימת ברחוב גלוסקא, העצמאות והסופר, וזאת בעקבות תלונות של תושבי השכונה הטוענים כי במתחם הרחובות גדלו מספר יחידות הדיור במאות אחוזים, ונוספו עוד מספר בתי כנסת, הגינה הציבורית וגני ילדים.

נושא נוסף שביקש חבר המועצה רזיאל אחרק להעלות הוא להעביר את משרדי המחלקה הווטרינרית לאזור התעשייה הישן, ואת משרדי רשות החנייה להעביר במקום משרדי המחלקה הווטרינרית.

למרות הגידול במספר יחידות הדיור ומספר התושבים לא נוספו כמעט חניות ציבוריות. "המחסור בחניות גורם למתח בין השכנים ומחובתה של העירייה לתת מענה למצוקת החנייה", כך אומר יוני סעדי, תושב השכונה.

נודע לנו כי כבר במהלך שנת 2009 התריע רזיאל אחרק, בתוקף תפקידו כסגן ראש העיר וכיו"ר אגף ההנדסה, בפני ראש העירייה על העומסים התחבורתיים הצפויים בעקבות הגידול ביחידות הדיור, מבני הציבור ועוד.

כיום לאחר שמצוקת החנייה גדלה ביקש רזיאל להביא את הנושא לדיון בישיבת המועצה הקרובה כדי לתת פתרון מהיר לבעיית המצוקה הקיימת כיום.

ראש העירייה וחברי המועצה בחרו לבטל את הישיבה. מנכ"לית העירייה הודיעה לחברי המועצה על ביטול הישיבה וצירפה את בקשתם של שישה חברי מועצה לביטול הישיבה, כאשר עפ"י חוק חייב הביטול להיות מגובה בשמונה חברי מועצה. לאחר שהתברר למנכ"לית העירייה שעפ"י חוק חייבים שמונה חברי מועצה לביטול הישיבה היא שלחה "תיקון" וצירפה לבקשה גם את חתימתם של ראש העירייה משה סיני ושל מ"מ חבר המועצה יבגני מלמוד, וכך כותבת המנכ"לית "תיקון למייל הקודם, על פי רוב חברי המועצה ישיבת המועצה שתוכננה להיום, 6.5, תדחה למועד אחר במהלך החודש.

חברי המועצה שביקשו לדחות הם: משה סיני, יבגני מלמוד, מתי יצחק, ארנון בן עמרם, אדמוני יעקב, מרגי עוזר, סיגל שינמן, אמיר פוריאן. על מועד חדש תפורסם הודעה".

יש לציין שראש העירייה משה סיני ומ"מ ראש העירייה, חבר המועצה יבגני מלמוד, נכחו בלשכתו של ראש העירייה במועד הישיבה. תושבי השכונה שהגיעו הביעו בפנינו את אכזבתם על ביטול הישיבה.

חבר המועצה וחבר ועדת הביקורת רזיאל אחרק כעס השבוע על ביטול ישיבת המליאה, ומסר בתגובה: "צר לי על חברי המועצה, אדמוני יעקב, מתי יצחק, ארנון בן עמרם, מרגי עוזר, סיגל שיינמן, אמיר פוריאן ויבגני מלמוד שהיו שותפים לקנוניה ולהתחמקות מקיומו של הדיון. הציבור ישפוט אותם. לא הייתה סיבה אמתית לביטול הישיבה. ראש העיר חשש להתמודד עם תושבי הרחובות העצמאות, הסופר וגלוסקא. תושבי העיר הגיעו לישיבה אחרי יום עבודה מתיש והתאכזבו. אני לא מתכוון להרפות ואני דורש לקיים דיון במועצת העיר בנושא".

עוד הוסיף אחרק: "כבר בשנת 2010 דרשתי לתת פתרון למצוקת החנייה בשכונה זו. כיו"ר ועדת הכספים אישרתי חצי מליון ש"ח,ובשנת 2011 אישרתי תוספת של 85,000 ש"ח לטובת תכנון ופתרון הבעיה. הפתרון לבעיות אלו נמצא בכספים שהגיעו ממשרד השיכון ע"פ ההסכם "ישן מול חדש". מיליוני שקלים הושקעו בבית המוסיקה וירדו לטמיון בשל טעויות ותכנון לקוי של המתנ"ס ובית המוסיקה. כספים שיכלו לתת מענה הולם לשכונה.

חשוב להזכיר כי למרכז העיר הולכים להתווסף עוד כ- 2000 יחידות דיור בבנייה רוויה, עוד 12,000 מטר מסחר ומשרדים והיד עוד נטויה. ממש אסון תחבורתי ופגיעה קשה באיכות החיים במרכז העיר הוותיקה. לצערי, ראש העיר החליט להעביר אותי מכהונתי כסגן במקום להתמודד עם הבעיות לבקשתי. השבוע הוא התחמק מהתמודדות עם הבעיות ע"י ביטול הישיבה. אני קורא לראש העיר לגלות אחריות ולזמן מיד ישיבה שתדון בנושא".

מהעירייה נמסר בתגובה: " הישיבה לא בוטלה אלא נדחתה נוכח בקשת מספר רב של חברי מועצה, ראש העיר כיבד את בקשתם והודעה נמסרה כדין לכולם, ואין כל פסול בכך".

בתמונה: לשכת ראש העיר

תאריך: 09/05/2013
גיליון: 885
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il