12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''הליך אישור השכר בעמותה לשירותים חברתיים פסול''
מאת: יהורם אלוני
מבקר העירייה מתח ביקורת על ההליך לאישור השכר בעמותה לשירותים חברתיים.

אחד הפרקים המעניינים בדוח מבקר העירייה לשנת 2011 הוא פרק המדבר על "העמותה לשירותים חברתיים" שהוקמה בשנת 1998 לאחר אישור מועצת העיר ובאישור משרד הפנים.

לאחר שהמבקר מתח ביקורת על ההיבטים הנורמטיביים בהתנהלות העמותה שלא עפ"י הוראות החוק, על יחסי הגומלין בין העמותה והרשות המקומית ועוד, העלה "אינדקס אובייקטיבי" על סדר היום הציבורי את הצורך להקמת ועדת הביקורת, כפי שכבר ביקש המבקר בעת ישיבת המליאה בחודש אוקטובר 2012 שם הובטח לבדוק את הנושא.

בפרק שדן בעמותה שם המבקר דגש על נושא התקציב והשכר בעמותה. המבקר כותב: "מרכיב שכר העבודה בעמותה לשירותים חברתיים מהווה מרכיב חשוב ועיקרי במכלול הוצאות העמותה בפעילותה. עלות הוצאות שכר העבודה עומד בשנים האחרונות על כ- 3 מיליון ₪ בשנה. מרכיב זה מהווה מעל ל-70% ממכלול הוצאות פעילות העמותה. בתוך כך, מרבית ההוצאה הנ"ל מקורה בגין שכר פעילות הקונסרבטוריון בשיעור שנע בין 72% עד 75% מכלל הוצאות השכר בשנים 2010-2009".

בדוח מתאר המבקר את תהליך הכנת השכר לעובדים: כל עובד בעמותה ממלא דוח שעות עבודה ידני חודשי. דוח זה מועבר בסוף החודש לאישור מנהל המחלקה שמאשר את דוח השעות של העובד וכן מאשר את השעות הנוספות. דוחות אלה מועברים למנהל האדמיניסטרטיבי של העמותה שמעביר לחשבת השכר המועסקת על ידי רואה חשבון של העמותה.

לחשבת השכר העתקים מהסכמי העובדים וכן העתקים מהחלטות ועדות כוח אדם שבהם יש התייחסות להיקפי המשרה והשעות הנוספות שאושרו לעובד. חשבת השכר מבצעת בדיקה מול ההסכמים ובהתאם לכך מחשבת את השעות הנוספות המגיעות לעובד. לאחר חישוב עדכון השכר המגיע לתשלום לעובדים. במערכת השכר מופק דיסק עם פרטי התשלומים והשכר להעברה לבנק לעובדים. הדיסק מועבר למנהל האדמיניסטרטיבי של העמותה שמבצע העברת אישור התשלום לבנק.

המבקר כותב כי: "הליך אישור השכר במתכונת זו פסול. למעשה כל תהליך הכנת השכר ואישורו נעשה על ידי גורם חיצוני למערכת ללא בקרה מספיקה של האחראים בעמותה".

יתרה מכך, כותב המבקר: "חל גידול בשכר הכולל של חמשת מקבלי השכר הגבוה ביותר בעמותה בכ- 85,000 אלף ₪. עיקר הגידול בשכר נובע משכרם של 2 עובדים: מנהל הקונסרבטוריון: עלייה בשיעור כ- 25%, והמורה לפסנתר: בשיעור של כ- 20%. ניתן לראות כי עלות שכרם של 5 מקבלי השכר הגבוה בשנת 2010 מהווה כ- 25% מסה"כ הוצאות השכר של העמותה".

לגבי שעות נוספות של עובדי העמותה כותב המבקר: "נמצא כי 5 עובדים קיבלו שעות נוספות ישר מהמדרגה השנייה בשיעור של 125%. התברר כי לא קיבלו לפני כן מדרגה לפי 100% כמתבקש בטרם המעבר למדרגה של 125%".

למסקנה כותב המבקר: "תוספות השכר נקבעות ללא מדיניות שכר ברורה ולא מגובה בנהלים ברורים. העלאות שכר מעת לעת מבליטה את חוסר המדיניות בנושא, דבר המזמין לחצים מצד העובדים להעלות שכרם מעת לעת".

יש לציין כי בישיבת המליאה שדנה בדוח המבקר לשנת 2011 ושעסקה בפרק "העמותה לשירותים חברתיים", שאל חבר המועצה וחבר ועדת הביקורת רזיאל אחרק את מבקר העירייה משה כהן: "אתה כותב משפט קשה: 'תוספות השכר נובעות בדרך כלל על רקע בקשות ולחצים של העובדים'. המבקר ענה: "הדברים מדברים בעד עצמם".

גם חבר המועצה, עופר בביוף אמר: "איש כל הישר בעיניו יעשה". הדיון סביב העמותה לשירותים חברתיים עלה לטונים צורמים במהלכו, וחברי המועצה, ובכללן מבקר העירייה, ביקשו לעשות בדק בית בכל מה שקשור לניהול העמותה, השכר ומצבת כוח האדם. חבר מועצה בכיר מהקואליציה אמר לנו השבוע: "אין דין ואין דיין בעמותה לשירותים חברתיים. למרות המלצות המבקר בדוח שום דבר לא השתנה והגיע הזמן לקיים דיון נוקב בנושא, לפני שמבקר המדינה ייכנס לתמונה". חבל שיו"ר האגף לשירותים חברתיים חבר המועצה נתנאל אחרק לא נכח בדיון שעסק בדוח המבקר.

בתמונה: משרדי העמותה

תאריך: 16/05/2013
גיליון: 886
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il