12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''משקיעים במבנים ולא במורים''
מאת: יהורם אלוני
מורים מהמרכז למוסיקה בראש העין טוענים כי העירייה משקיעה במבנים ולא במורים ולכן הם התאגדו בארגון העובדים ''מען'', במטרה להגיע להסכם קיבוצי.

מורים העובדים במרכז למוסיקה בראש העין החליטו בחודש האחרון להצטרף לארגון העובדים "מען", במטרה לחתום על הסכם קיבוצי ולערוך בחירות להקמת ועד עובדים. הליך זה נוצר לטענת המורים "עקב תנאי עבודה בלתי יציבים מצד עיריית ראש העין המעסיקה את המורים באמצעות העמותה לשירותים חברתיים".

בשבוע שעבר שלח דני בן שמחון, רכז ארגון "מען" הוועד הארצי לארגון העובדים, מכתב לראש העירייה, משה סיני, המכהן גם כיו"ר הנהלת העמותה לשירותים חברתיים המעסיקה את המורים.

במכתב הודיע כי חלק מהמורים המועסקים במרכז המוזיקה בראש העין הצטרפו לאחרונה לארגון העובדים "מען": "על מנת לממש זכותם מכוח חוק הסכמים קיבוציים ולקיים בחירות לנציגות ועד העובדים, כל זאת על מנת לפתוח במו"מ קיבוצי על תנאי העסקתם ולהגיע להסדר כולל על ידי חתימה על הסכם קיבוצי בעמותה".

בן שמחון כותב במכתבו: "אנו משוכנעים כי הקמת ועד עובדים בעמותה תתרום הן לשיפור תנאי העבודה והן לשיפור המחויבות של העובדים למקום עבודתם". בן שמחון מבקש לקיים פגישה בנושא על מנת להיערך לבחירות לוועד העובדים.

מורי המרכז למוסיקה בראש העין מועסקים באמצעות העמותה לפיתוח שירותים חברתיים שהוקמה על ידי העירייה. פעילות המרכז למוסיקה מהווה את עיקר עשייתה של העמותה. מורי המרכז למוסיקה, חלקם מוסיקאים בעלי שם, מועסקים במשך שנים רבות (עד 20 שנה) בחוזה אישי האמור להתחדש כל שנה, ורובם נותרים ללא שכר בחופשת הקיץ, וללא בטחון תעסוקתי. הם מקבלים שכר בהתאם לשעות הלימוד בפועל, ללא תגמול על שעות הכנה ואירועים מיוחדים. מטרת ההתאגדות היא העברת המורים להעסקה רצופה של 12 חודשים בהסכם קיבוצי.

המורים טוענים: "עיריית ראש העין עושה שימוש נרחב בכישוריהם כדי להפוך את ראש העין למעצמת מוסיקה, וכי הם נשלחים בשמה לקונצרטים רבים בארץ ובעולם, אולם היא משקיעה פחות בתנאי העסקתם של המורים".

"אם העירייה יכולה להשקיע משאבים גדולים לפתיחת היכל מוסיקה חדש בעיר, הגיע הזמן שהיא תשקיע בשיפור תנאי ההעסקה של המוסיקאים שמאפשרים לראש העין להפוך למרכז מוסיקלי. משקיעים במבנים ולא במורים", אמרה אחת המארגנות.

תגובת העירייה: "ראש העיר מאוד שמח על הנושא, מברך עליו ויקבל את כל העובדים שיהיה להם גוף מייצג, זה בהחלט חשוב. בכל מקרה, כל העובדים בעמותה מקבלים את כל הזכויות הפנסיוניות שלהם על פי חוק".

בתמונה: בניית מרכז המוזיקה. שכחו מהעובדים.

תאריך: 16/05/2013
גיליון: 886
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il