12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
ראש העין - עיר כומתות הטורקיז
מאת: יהורם אלוני
לאחרונה התגייסו לחיל התותחנים בצה''ל 14 חברים מאותה השכבה מתיכון ''בגין'' בראש העין.

ביום חמישי, כאשר העיר ראש העין נמלאת חיילים השבים לביתם אחרי שבוע נוסף בגזרות השונות, בולטת כומתת הטורקיז של חיל התותחנים.

העיר ראש העין גאה באחוז גבוה של מתגייסים לצה"ל ובמוטיבציה גבוהה שמגלים צעיריה לשירות הקרבי. השבוע קיבלה העיר הד תקשורתי כאשר לחיל התותחנים התגייסו 14 חברים מאותה הכיתה מתיכון בגין.

באמצעות דובר צה"ל נשמעו חלק מהחברים מספרים על ההרגשה הנפלאה לשרת יחד בחיל אחד: כולם חברים, בני כיתה אחת שהחלו מהיסודי, המשיכו בתיכון וכעת הם בחיל התותחנים.

אחד מהם הוא נ' ששמח לשתף אותנו בחוויותיו. עד לערב הגיוס לא ידע נ' מה מסמן לו העתיד הצבאי. הוא סיפר כי לא ציפה להפתעה זו: שירות בחיל התותחנים יחד עם חבריו. מתברר שמרבית מחבריו לחטיבה ולנשק הם בני אותה כיתת י"ב בתיכון בגין עמם גדל ולמד עוד בבית הספר היסודי.

לדברי נ': "אין ספק כי יש גאוות יחידה של ראש העין בתוך החיל. כולם בעצם חולקים את אותה החוויה, וכשאנחנו נפגשים אנחנו מספרים אחד לשני חוויות, הרגשות פנימיות וגם לפעמים 'צְחוקים' ועצות לחברה איך לעבור את הכול בכיף. זה מעביר לנו את השירות בצורה הכי טובה שיש. כולנו שעברנו יחד את חוויות התיכון, הבגרויות והמבחנים, אנחנו עכשיו חולקים חוויות מסוג אחר שנועדו להגן על מדינת ישראל".

יש לציין כי כל החיילים מעידים כי הגיוס עם אותם החברים מאותה העיר ומאותה השכבה "תורם רבות להעלאת המורל ויוצר גאווה לא רק מקומית אלא גם בית ספרית- כבוגרי תיכון בגין שלאורך כל השנים צועד בראש הטבלה בכל מה שקשור למוטיבציה להתגייסות לצה"ל וליחידות הקרביות."

"ראש העין משתלטת על תותחנים", אומר ע' בחיוך, ומוסיף "כאשר כולנו חוזרים הביתה ביחד עם כומתת הטורקיז וסמלי החייל, יש תחושה של אחווה, גאווה ותחושת שגרירות בתוך החיל של העיר".

בתמונה: החבר'ה בתמונה קבוצתית- צילום: דובר צה"ל

תאריך: 30/05/2013
גיליון: 888
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il