12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
ראש העירייה איבד את העשתונות
מאת: יהורם אלוני
ישיבת המליאה שהתקיימה השבוע לא הגיעה לסיומה אחרי שראש העירייה ביקש לעשות ''הפסקה''. הוא נעל את הישיבה ולא השיב לעשרות התושבים משכונת רמב''ם שהגיעו למחות על מצוקת החנייה, ולא השיב על ההצעות לסדר של חבר המועצה, רזיאל אחרק.

ישיבת מליאת מועצת העיר שהתקיימה השבוע הייתה סוערת במיוחד. קבוצת תושבים משכונת "משכנות המוזיקה" המתגוררים ברחובות גלוסקא, עצמאות והסופר הגיעה לישיבה כדי למחות על מצוקת עבודות התשתית ומצוקת החנייה הקיימת בשכונה מזה זמן רב. התושבים פרצו בטענות קשות נגד ראש העירייה, משה סיני, ונגד חברי מועצת העיר ומנכ"לית העירייה אירית נתן על כך שאין פועלים למצוא פתרון בנושא הזה.

סיני בתגובה החליט "לעשות הפסקה", ובסופו של דבר נעל את הישיבה והותיר את חברי המועצה ואת התושבים ללא מענה. כל זאת התרחש לאחר שחבר מועצת העיר רזיאל אחרק העלה הצעה דחופה לסדר היום בישיבת המועצה העוסקת בנושא "מצוקת החנייה במתחם הרחובות האמור."

רזיאל, שהתריע מספר פעמים על הנושא, גם מתוקף תפקידו כיו"ר אגף ההנדסה וגם כחבר האופוזיציה, טען בישיבה כי מספר יחידות הדיור במתחם גדלו במאות אחוזים, ובנוסף הוקמו באזור בתי כנסת חדשים, גינה ציבורית גדולה וגני ילדים. העירייה, לעומת זאת, לא דאגה להרחבת מתחם החנייה לתושבי השכונה.

יתרה מכך, ציין חבר המועצה, התושבים מתלוננים על כך שהם נאלצים לחנות שלא כחוק, וכתוצאה מכך הם מקבלים דוחות חנייה שלא בצדק. "חובתה של הרשות לדאוג למצוקת החנייה במתחם", אמר רזיאל וחשף בפני חברי מועצת העיר כתבות שכתב סיני בעצמו בעיתון "אינדקס" בטורו הקבוע "קולה של האופוזיציה" בו כתב כאשר היה חבר האופוזיציה ויו"ר ועדת הביקורת בתקופתו של ראש העיר הקודם יגאל יוסף.

באותה התקופה הטיח סיני את האסון האורבני והצפיפות הבלתי נסבלת שעתידה להיות בשכונת המע"ר בפני יוסף. כך בנה סיני את קמפיין הבחירות שלו מול יוסף. אך למרבה הפלא, סיני אף הגדיל לעשות ואישר תוספת של יחידות דיור כשמצוקת החנייה רק הלכה והחריפה.

חברי המועצה המופתעים חיככו ידיהם בהנאה וחיזקו את ידיו של חבר המועצה, רזיאל אחרק. סיני, שהובך ולא ציפה להפתעה שכזו, יצא משלוותו וביקש "הפסקה" עד שיירגעו הרוחות. הוא פנה ללשכתו, אולם בסופו של דבר נעל את הישיבה ונתן לחברי מועצת העיר ולתושבים להמתין זמן רב עד אשר נקבע כי הישיבה הסתיימה.

התושבים הביעו בפנינו את אכזבתם מהתנהגותו של ראש העירייה שבחר להסתגר בלשכתו ולא לתת מענה לתושבים. "חיכינו זמן רב ובסופו של דבר חזרנו כלעומת שבאנו. אנחנו מאוכזבים מדרך קבלת ההחלטות של ראש העירייה שבחר לנטוש את ישיבת המליאה במקום לתת פתרונות מהותיים לדברים העומדים על סדר היום הציבורי", אמרו התושבים.

רזיאל אחרק, חבר המועצה, אמר בתום הישיבה (שלא הסתיימה): "כבר במהלך שנת 2009, במהלך כהונתי כסגן ראש העירייה וכיו"ר אגף הנדסה, התרעתי בפני ראש העירייה, משה סיני, על העומסים התחבורתיים הצפויים בעקבות הגידול ביחידות הדיור, מבני הציבור, בית המוזיקה, המרכז המסחרי המתוכנן בקרבת בית המוזיקה ביחד עם בניין העירייה, כמו גם התכנית לבניית מאות יחידות דיור בחלק מרחובות שבזי וצה"ל. אך ראש העירייה בחר להתעלם מדבריי. בכוונתי להילחם למען התושבים ולמצוא פתרונות הולמים למצוקת החנייה במתחם בפרט ובראש העין בכלל. לצערי, האסון התחבורתי והחברתי בפתח, וכבר כעת ניתן להבחין בסכסוכי שכנים על רקע מצוקת החנייה. הדבר עלול להוביל לאלימות בין תושבים."

בתמונה: תושבים מטיחים האשמות בראש העיר

תאריך: 06/06/2013
גיליון: 889
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il