13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
העצים נכרתו ע''י העירייה
מאת: יהורם אלוני
עצים בני שישים שנה שעיטרו את רחוב צה''ל בעיר, נכרתו על ידי העירייה.

תושבי ראש העין נדהמו השבוע לגלות כי העצים שעיטרו את רחוב צה"ל במשך שישים שנה נכרתו על ידי קבלן הפועל מטעם העירייה, וזאת למרות מחאת התושבים המתגוררים ברחוב.

יתרה מכך והחמור מכל הוא שגם חברי המועצה, הן מסיעות הקואליציה והן מסיעות האופוזיציה, לא ידעו על כריתת העצים שמבצעת העירייה, כולל חברת המועצה מרגי עוזר, יו"ר אגף שפ"ע בעירייה. העירייה אפילו לא יידעה את התושבים על כריתת העצים.

מתחקיר שערכנו עולה כי ביום שני השבוע, בשעות הצהריים, החל קבלן הגיזום שפעל מטעם העירייה לכרות את העצים. תושבים המתגוררים ברחוב החלו להתגודד סביב הקבלן ומחו. התושבים ביקשו מהקבלן ומהעובדים הנוספים הסבר על המעשה, וביקשו ממנו מסמך המתיר לו לכרות את העצים. לדברי התושבים, "לא היה בידו שום מסמך שכזה". בלית ברירה צלצלו התושבים למוקד העירוני ולחברי המועצה. לדבריהם, "לא היה מענה". הקבלן המשיך בשלו והעצים נכרתו.

לנו נודע כי חברת המועצה שרי סלע מסיעת "ראש העין הירוקה" הגישה שאילתא לראש העירייה משה סיני בה היא מבקשת לקבל תשובות לשאלות הבאות: "מי בעירייה, ומתוקף איזה סמכות, החליט שצריך לכרות/לעקור/להעתיק שורות של עצים בני 50 שנה לאורך רחוב צה"ל? מי בעירייה, ומתוקף איזה סמכות, החליט שלא צריך לשתף תושבים בקבלת החלטה זו? מי בעירייה יזם שינוי פני הרחוב ומדוע התושבים וחברי המועצה לא ראו תכנית זו מראש? מי קיבל את ההחלטה שלא להודיע מראש לתושבים שעומדים לבצע ליד ביתם פעולת כריתה?" ועוד מספר שאלות.

מהעירייה נמסר בתגובה: " העירייה מבצעת ברחוב צה"ל שדרוג בהיקף נרחב, במסגרתו נאלצת להעתיק חלק מהעצים או לכרות עצים שחסמו מעבר תקני במדרכה או לחלופין גרמו לפגיעה בשטח פרטי. הטיפול בעצים נעשה בתיאום ובאישור קרן קיימת לישראל ובהתאם לחוק. במקומות שבהם ניתן, תשתול העירייה עצים חדשים במדרכה".

מקרן קיימת לישראל נמסר בתגובה: "הוגשה בקשה כמקובל וניתנו רישיונות כריתה והעתקה לטובת פיתוח והסדרת תנועה בראש העין הוותיקה עבור החלפה ושיקום תשתית הרחוב. במקום יבוצעו נטיעות חלופיות של כ 30 עצים בוגרים."

בתמונות: העצים הכרותים ברח' צה"ל, שרי סלע.

תאריך: 13/06/2013
גיליון: 890
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il