13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
תושבי גבעת טל מביעים אי אימון במנהיגי העיר
מאת: יהורם אלוני
ועד הפעולה: ''עצוב לנו לדעת כי במסגרת גל הפרויקטים של הקמת אגמים, נחלים ומפלים בסכומי עתק של מאות מיליונים ובהלוואות עצומות, לא נמצאו 200 אלף ₪ לטובת שיפור איכות החיים והבטיחות של תושבי שכונת טל''.

השבוע, לאחר מאבק ממושך בן שלוש שנים, במהלכו החתימו תלמידי בית הספר "טל" מעל 600 תושבים מתושבי הגבעה על עצומה הדורשת מראש העירייה משה סיני לנקוט פעולה דחופה להצבת מעגלי תנועה לאורך כביש ז'בוטינסקי, ולתת סדר עדיפות לרחוב הכרמל (מצד צפון) ורחוב הזית, הופתעו התושבים לגלות כי למרות המאבק וההבטחות המפורשות, הן בעל פה והן בכתב, שנשלחו בחתימת ראש העירייה לכל התושבים החתומים על העצומה בהן התחייב "לפעול להצבת מעגלי תנועה לאורך כביש ז'בוטינסקי", בפועל - המציאות שונה. לרחובות נוספו שלטי רחוב ולכבישים פנסי נצנצים.

נציגות ועד הפעולה מציינת כי פעילות זו היא לעג לרש, ואולי מסמלת יותר מכל את שיטת העבודה של הנהלת העיר "קוסמטיקה ופלסטיקה" לצרכי התושבים במקום גיבוש פתרונות אמתיים לשיפור רווחת איכות החיים ובטיחות החיים של תושבי גבעת טל.

לפני כחודש התקיים מפגש בין נציגות ועד הפעולה לבין ראש העיר וצוותו, במהלכו שינתה העירייה את עמדתה וטענה כי לא בטוח שניתן להקים מעגלי תנועה בכביש ז'בוטינסקי. ועד הפעולה מצדו הביא חוות דעת של מהנדס תנועה חיצוני לעירייה אשר נכתבה בהתנדבות.

חוות הדעת מציגה תמונות של מעגלי תנועה קטנים מערים אחרות בישראל ותכנית לביצוע המאפשרת הקמת מעגל תנועה בכרמל הצפוני. הומלץ לשנות את מדיניות ה"במפרים" של העירייה ע"י צמצומם בעיר למינימום.

התושבים טוענים: "במקום לפתור את בעיות הבטיחות ואיכות החיים, החריפה העירייה את המצב תוך יצירת מטרד רעש חמור לתושבי השכונה הגרים בסמיכות". נציגות ועד הפעולה מציינת כי התנהלות העירייה מצביעה על זלזול גמור בתושבים וכי פניות בכתב לראש העיר ומהנדס העיר ע"י תושבת הגבעה, שייצגה במכתבה את המטרד החמור לתושבים רבים, לא נענה עד היום ולא זכה לכל התייחסות.

נציגות התושבים הבהירה "עצוב לנו לדעת כי במסגרת גל הפרויקטים של הקמת אגמים, נחלים ומפלים בסכומי עתק של מאות מיליונים ובהלוואות עצומות שאת כולן תושבי העיר ישלמו בריבית דריבית לאחר הבחירות לא נמצאו 200 אלף ₪ לטובת שיפור איכות החיים והבטיחות של תושבי שכונת טל".

מהעירייה נמסר בתגובה:" כפי שהתחייב ראש העיר, הוא פעל מול משרד התחבורה ללא לאות, ובפגישה עם סמנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר, שנערכה לאחרונה השתכנע המשרד לאשר תקציב לכיכר ראשונה בהיקף של כמיליון שקל. התקציב ישוחרר לאחר אישור תקציב המדינה לשנת 2013, ואז תיכנס הרשות לביצוע הכיכר, שתכנונה כבר הסתיים. בינתיים, בוצעו ספירות תנועה ומדידות ברחוב ז'בוטינסקי כרמל וברחוב ז'בוטינסקי זית. לאחר שיועץ תנועה יגבש את המלצותיו, יבוצעו שינויים נוספים ברחוב".

בתמונה: הכיכר כדוגמה.

תאריך: 27/06/2013
גיליון: 892
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il