13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
מגשרים אצל בועז בחצר
מאת: יהורם אלוני
השבוע התקיימה פגישה ראשונה של קהילת המגשרים בראש העין אצל בועז טל עזאני, תושב העיר.

לפגישה הגיעו יניב שוורצמן המוכר לנו מתכנית הרדיו "המגשר", המשודרת ברדיו ללא הפסקה 103FM, ומכהן כיו"ר לשכת המגשרים בישראל יחד עם נדב נשרי, מנכ"ל הבית לגישור וליישוב סכסוכים, חבר מועצת העיר רזיאל אחרק ואבנר עוז, מנהל האירועים במתנ"ס אשר נותנים את חסותם לתהליכי הגישור בראש העין.

בפגישה השתתפו כעשרים מתושבי העיר שהוזמנו על ידי בועז טל עזאני אשר סיים בהצלחה את הכשרתו כמגשר. בפגישה הציג יניב שוורצמן את המהלך רחב ההיקפים שהוא וצוות הבית לגישור וליישוב סכסוכים עושים יחד עם "מקום בלב"- רשת המתנ"סים של ראש העין.

במסגרת שיתוף הפעולה בין הגופים יוכלו תושבי ראש העין, החל מהחודש הבא, לקבל שירותי ייעוץ ראשוני בפתרון סכסוכים על ידי גישור ללא עלות. על מנת להיענות לביקוש (סכסוכים לא חסרים אצלנו) מתחיל הבית לגישור וליישוב סכסוכים (בשיתוף עם "מקום בלב") להכשיר מגשרים שיוכלו בהמשך לעבוד ולהתפרנס מגישור בראש העין ומחוצה לה.

הליך הגישור מאפשר לצדדים הנמצאים בסכסוך להגיע לפשרה על ידי תיווך של אדם נטרלי ואובייקטיבי המנחה את המפגשים. בהליך זה מגיעים הצדדים לידי החלטות המקבלות תוקף חוקי בבית המשפט על ידי הסכמת שניהם. להבדיל ממשפט בו השופט מכריע והצדדים מחויבים לקיים את פסיקתו נמצא הגישור ככלי המאפשר לצדדים להשפיע ולהכריע. ההליך זול וקצר יותר ממשפט, ומספק פתרונות בסכסוכי גירושין, ירושות, עסקים וכל העולה על הדעת.

חבר המועצה רזיאל אחרק שהשתתף במפגש אמר לאינדקס: "זהו מיזם חשוב בקהילה. גישור מוביל למערכת יחסים תקינה בקהילה. לרוב, לאחר משבר חוזרים הצדדים למסלול חיים חברי ותקין במהירות, זאת בשונה מהליך משפטי ארוך, מייגע ויקר שבסופו כבר לא זוכרים על מה הייתה המחלוקת".

בתמונה: טל עזאני בחצר (במרכז).

תאריך: 04/07/2013
גיליון: 893
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il