13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
חברי המועצה בעד המורשת
מאת: יהורם אלוני
תשעה מחברי מועצת העיר חתמו בשבוע שעבר על מכתב המורה לשר הפנים ''להמשיך ולהשלים את הסכם ההקצאה משנת 2000'', בקשה להחזרת המבנה לידי עמותת מורשת תימן.
פרשת המבנה של בית עמותת מורשת יהדות תימן ברחוב שבזי מסרבת לרדת מסדר היום הציבורי בראש העין. בשבוע שעבר חתמו תשעה מחברי מועצת העיר, מכל סיעות הבית, על מכתב לשר הפנים גדעון סער המבקש: "להמשיך ולהשלים את הסכם החכירה משנת 2000".

במכתב כותבים חברי המועצה רזיאל אחרק, מיכאל מלמד, שרי סלע, עופר בביוף, יעקב אדמוני, מתי יצחק, עו"ד ארנון בן עמרם, משה בן טובים ואבינועם טובים: "אנו החתומים מטה, חברי מועצת עיריית ראש העין, מסכימים ומביעים את תמיכתנו בפני כבוד שר הפנים להמשיך ולהשלים את הסכם החכירה משנת 2000, ומבקשים מכבוד שר הפנים, מר גדעון סער, לאשר בחתימתו את ההסכם הנדון. הבקשה והמשך הטיפול בבקשה לאישור ההקצאה/הסכם החכירה תוגש ע"י ב"כ העמותה דניאל יאסו, עו"ד, שמאי מקרקעין ומהנדס בניין בהשכלתו ובמקצועו המשמש כנציג העמותה".

חברי המועצה שלא חתמו על הבקשה הם: משה סיני, ראש העירייה, ייבגני מלמוד, אמיר פוריאן, מרגי עוזר, סיגל שיינמן ונתנאל אחרק.

תזכורת: בשנת 2000 הקצתה העירייה, בראשותו של ראש העיר הקודם יגאל יוסף, את המבנה ברחוב שבזי לידי עמותת מורשת יהדות תימן. הליך ההקצאה לא הסתיים כמתחייב בחוק, ולא קיבל את אישורו של משרד הפנים. בינתיים התחלף השלטון, ובחודש מאי 2009 החליטה מליאת המועצה לבטל את החלטת מועצת העיר משנת 2000 והחזירה לעצמה את המבנה.

העירייה הגישה בקשה לבית המשפט בה היא מבקשת מנציגי העמותה לפנות את המבנה כאשר היא מבססת את בקשתה עפ"י החלטת מליאת מועצת העיר מחודש מאי 2009. חשוב לציין שבכל ההליך המשפטי המתמשך, לפחות עד לימים אלה - מעל כחמש שנים, חבר מועצת עיר הביע פליאה מדוע מבקשת העירייה את המבנה בלבד ולא את המוצגים ההיסטוריים שנאצרו במשך שנים רבות. כאשר היא למעשה "מתעלמת" מהמוצגים היצירתיים הנמצאים במקום. ביום שהעמותה תפנה את המבנה, מה יקרה עם אותם מוצגים היסטוריים? העמותה חייבת מבנה על מנת להמשיך את הפעילות לשמר את המורשת.

בית המשפט השלום בפתח תקווה החליט בחודש מאי 2012 לקבל את עמדת העירייה ופסק על פינוי וסילוק של העמותה מהמבנה. העמותה לא אמרה נואש והגישה ערעור לבית המשפט, ולפני כחודש התקיים דיון משפטי בנושא. בית המשפט הציע לנציגי העמותה לפני כחודש ימים למשוך את הערעור מאחר ולטענתו ישנה מגמה לבטל את הערעור ולהשאיר את החלטת בית המשפט על מקומה האומרת לפנות את העמותה מהמבנה הנוכחי.

החלטת בית המשפט, כפי שנחשפה בעיתון "אינדקס אובייקטיבי" לפני כשבועיים, עוררה סערה בקרב תושבי העיר שקראו לחברי מועצת העיר להתגייס לטובת בית המורשת, ואכן תשעה חברי מועצת העיר כתבו מכתב לשר הפנים המבקש להשלים את הליך ההקצאה משנת 2000, ובכך לבטל את החלטת העירייה משנת 2009 ולהשאיר את המבנה בידי העמותה. לנו נודע כי אותם חברי המועצה שחתמו על המכתב מתכוננים להעלות את הנושא בישיבת המליאה הקרובה.

נפתלי שמחי, יו"ר העמותה מסר לנו בתגובה: "המכתב של חברי המועצה לשר הפנים מחמם את הלב ומעיד על כוונתם הטובה לסייע למורשת ולבטל את ההחלטה שהתקבלה משנת 2009 סביב השולחן העגול: שהעירייה תקבל לידה את בניין המורשת. אני מודה לחברי המועצה ומצפה מהם להעלות את הנושא בישיבת המועצה כדי לתקן את העוול שנעשה לעמותה במשך שנים רבות, ולמנוע בזבוז כספי ציבור על חשבון משלם המיסים בבתי המשפט".

יש לציין כי מאז שעלתה פרשת בניין המורשת לסדר היום הציבורי מקבל יו"ר העמותה נפתלי שמחי תמיכה רחבה מהציבור הקורא לו להמשיך במאבק ולא להרפות. "התגובות בציבור נותנות לי את הכוח להמשיך ולתת לציבור את מה שהעירייה מנסה למנוע", אומר נפתלי שמחי השבוע.

עם סגירת הגיליון נודע לנו כי בית המשפט החליט על פינוי העמותה מהמבנה בתאריך אחד באוקטובר 2013.

תאריך: 18/07/2013
גיליון: 895
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il