13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
דוח המבקר לשנת 2012 יוצא לדרך
מאת: יהורם אלוני
השבוע הותרו לפרסום ממצאי דוח המבקר לשנת 2012 אשר עוסק בנושאים חשובים כגון: פינוי אשפה וגזם, איכות הסביבה, הנחות, פטורים ומחיקת חובות בתשלומי ארנונה, ניהול כספים ורכש בחטה''ב ''היובל'' ועוד.

הנושא הראשון שבו עסק המבקר, מתייחס לביקורת הציבורית לגבי פינוי האשפה והגזם. לצורך הביקורת נפגש המבקר עם מנהלת האגף, תקציבן האגף, מנהל מחלקת פיקוח קבלנים, מנהלת איכות הסביבה ועוד. נערכו סיורים ברחבי העיר ונבדקו מסמכים הקשורים לנושאי הביקורת.

לאחר עבודה מאומצת ומקצועית כמספר חודשים באגף שפ"ע, מתח המבקר משה כהן ביקורת נוקבת על אופן התשלום שמשלמת העירייה לקבלן על פינוי האשפה והגזם. על עפ"י סקר שנעשה בחודש פברואר 2009 נעשה הפינוי בצורה בלתי מקצועית, וכך כותב המבקר: "מעיון בחומר הבדיקה הנ"ל כפי שנמסר לביקורת עולה, כי היא נעשתה בצורה לא מקצועית, ואין לראות בכך סקר מוסמך היכול לשמש כבסיס לתחשיב הכמות האמיתית של האשפה המופנית מהעיר משום שהטבלאות והסיכומים ערוכים בכתב יד, אין פתיח למסמך שיסביר את עקרונות הסקר, הגורם המבצע, שיטת הביצוע, הנחות עבודה בביצוע הסקר. על בסיס מה נלקחו נתוני השקילה?".

המבקר מציין כי: "גם בירור עם החברה הכלכלית, מי שהזמינה את הסקר מטעמה, לא יכלה להוסיף דבר בעניין זה. כל מה שחשב החברה ציין כי עלות הסקר עמדה על 5,000 שקלים". המבקר מסכם, "התקשרות הרשות על בסיס הסקר הנ"ל, מעלה תמיהות של ממש".

בסיום פרק זה מציין המבקר את הנתון הבא: "אין כיום בידי העירייה נתונים מעודכנים ומדויקים לגבי כמויות האשפה המופנית מהעיר. נתונים אלה חיוניים לצורך בקרה וניהול, ולצורך תכנון לטווח הקרוב ולטווח הארוך של פריסת מערך האשפה העירוני למטרת חישוב היקף האשפה הממוחזרת מכלל האשפה המופנית". העירייה כנראה לא הפנימה נתון זה. חשוב לציין כי הנושא עלה בישיבת ועדת הביקורת בשבוע שעבר על ידי חבר המועצה רזיאל אחרק. המשך בשבוע הבא.

בתמונה: מבקר העירייה משה כהן

תאריך: 01/08/2013
גיליון: 897
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il