13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
צו סגירה ל''כפריית הסלע''
מאת: יהורם אלוני
''כפריית הסלע'' ברחוב נתן שאול קיבלה צו סגירה מהעירייה לאחר 25 שנים של שירות לתושבים.

חנות הירקות המיתולוגית "כפריית הסלע" בהנהלתם של האחים בני ויוסי חג'בי נסגרה לאחר שראש העירייה, משה סיני, חתם על צו סגירה.

"כפריית הסלע" שנוסדה לפני כ-25 שנים הייתה ידועה כאחת החנויות הטובות והמומלצות בעיר, וזאת בזכות הירקות והפירות הטריים ובזכות מעשי החסד שהעניקו בעליה של הכפרייה יוסי ובני חג'בי.

סגירתה של הכפרייה סתמה את הגולל על עשרות העמותות שנהנו ממעשי החסד של האחים יוסי ובני חג'בי. סגירת הכפרייה על ידי העירייה היא למעשה המשך המדיניות העיקשת של העירייה נגד העסקים בשכונות הוותיקות בלי לתת מענה ומקומות חוקיים לפתיחת עסקים. העניין החל כאשר העירייה הוציאה צו סגירה נגד בעלי העסקים ברחוב מרבד הקסמים ונגד בעלי עסקים נוספים ברחוב וולפסון. לפני כשלושה שבועות נסגרה "כפריית הסלע". אחד התושבים מהשכונות החדשות שעמד סמוך לחנות אמר: "מחסלים את העסקים הקטנים, וחבל".

רזיאל אחרק, בתוקף תפקידו כיו"ר העמותה של בעלי העסקים בראש העין, מכיר היטב את מצוקתם של בעלי העסקים הקטנים בעיר. רזיאל שיגר מכתב לראש העירייה, משה סיני, לפני כשלוש שנים, בתאריך 29/07/2010, ביקש רזיאל אחרק בתוקף תפקידו כסגן ראש העירייה וכיו"ר אגף ההנדסה לכנס ישיבת הנהלה על מנת למצוא פתרון לבעלי העסקים בשכונות הוותיקות. "השכונות הוותיקות, בשונה מהשכונות החדשות, נבנו מבלי תכנון אורבני מקיף וצופה פני עתיד. אי לכך, ניתן למצוא מספר לא מבוטל של עסקים הפועל בשימוש חורג, ומספר גדול של עסקים שאינו דורש רישוי שלאורך השנים נהנה מלגיטימציה מלאה של הרשות המקומית", כותב רזיאל ומוסיף "אציין כי מאחורי כל עסק עומדת משפחה שלמה שמתפרנסת בכבוד שנים רבות. עסקים אלה הם אבני היסוד בבניית העיר ראש העין מתחילת היווסדה דרך תקופת בניית השכונות החדשות וכלה בשכונות העתידיות".

מבדיקה שעשינו עולה כי בשכונות הוותיקות מתגוררים 5000 בתי אב, וישנו רק מרכז מסחרי אחד בן 50 שנים. אין לעסקים בשכונות הוותיקות היכן להעתיק את פעילותם. לעומת השכונות החדשות שתוכננו אורבנית נכון יותר, בהן יש כיום ארבעה מרכזים מסחריים (קניון אפק, קניון טל, קניון גבעת הסלעים ומצפה אפק) הנותנים שירותים ל- 5000 בתי אב. על הרשות המקומית ליזום בניית מרכז מסחרי שייתן מענה לעסקים אלו.

רזיאל ביקש כי תוקם ועדה שתאפשר להמשיך את פעילותם של עסקים אלו כפי שפעלו עד היום, ובמקביל תחל הרשות המקומית במציאת פיתרון וחלופות לבניית מרכז מסחרי נוסף.

ראש העיר סירב ולא הביא את הנושא לדיון במועצת העירייה.

בני ויוסי חג'בי בעלי "כפריית הסלע" סירבו להגיב.

בתמונה: פעם - "כפריית הסלע"

תאריך: 08/08/2013
גיליון: 898
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il