13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
סכנה בדרך לבית הספר
מאת: יהורם אלוני
שבוע לפני פתיחת מוסדות החינוך בעיר, בדיקת ''אינדקס אובייקטיבי'' ועמותת ''אור ירוק'' בראש העין מגלה מפגעים בדרך לבית הספר וגני הילדים.

התלמידים הציגו בפני ראש העירייה והגורמים המקצועיים מצגת בה ניתוח הסיכונים בכביש כולל בעיית קווי הראיה ומהירות התנועה.

שבוע לפני פתיחת שנת הלימודים יצאה מערכת "אינדקס אובייקטיבי" ועמותת "אור ירוק" בראש העין לסיור במוסדות החינוך ברחבי העיר וגילו מפגעים בטיחותיים בדרך לבית הספר ולגני הילדים.

בבדיקה שערכה עמותת "אור ירוק" התגלה כי מעבר החצייה, הסמוך לתיכון בגין ברחוב יהודה הלוי הנו דהוי, וכן חסרים תמרורים המורים על הימצאותו. בעבר התריע "אינדקס אובייקטיבי" על הנושא במדור "אינדקס עושה פיקוח עירוני" בחודש יולי 2013 (גיליון 889), אולם נכון להיום, לא נעשה דבר. הנהגים מתקשים לזהות את מעבר החצייה.

בנוסף נמצא כי כביש הכניסה לחניון המורים ברחוב המתמיד מסכן את הולכי הרגל, וכי אין חנייה או מפרץ להורדה בטוחה של ילדים. כמו כן נמצא כי תלמידים המגיעים באוטובוסים לבית הספר נאלצים לחצות באופן מסוכן את הכביש ברחוב יהודה הלוי כיוון שחסרה הסדרה של חצייה בטוחה.

בדיקת מערכת "אינדקס אובייקטיבי" מגלה כי גם בסמוך לבתי הספר: יסודי התורה ובית יעקב ברחוב חזון איש הוסב חלק מהכביש כחד סיטרי לשעות מסוימות. העירייה לא מצאה פתרון אמיתי לבעיית רכבי ההסעות של בתי הספר הקיימים במקום. קיימת סכנה של ממש לתלמידי בית הספר. לפני מספר חודשים דיווחנו על תלמיד בית הספר שנפגע כתוצאה מפגיעת רכב ההסעה ואושפז לתקופה ארוכה בבית החולים. התושבים התריעו על הסכנה התחבורתית הקיימת ברחוב ועד היום טרם מצאה העירייה פתרון.

גם סמוך לבית הספר טל קיימת סכנה של ממש לתלמידי בית הספר. נציגות התלמידים נפגשה בחודש אפריל 2011 עם ראש העירייה, מהנדס העיר ומנהל אגף החינוך והציגה בפניהם את הסכנות הקיימות בכביש ז'בוטינסקי, מקום החצייה המרכזי של תלמידי בית הספר.

התלמידים הציגו בפני ראש העירייה והגורמים המקצועיים מצגת בה ניתוח הסיכונים בכביש כולל בעיית קווי הראיה ומהירות התנועה. הילדים סיפרו על החוויות הקשות והחשש היום-יומי בחציית הכביש. לנו נודע כי חברי ועדת הבטיחות של ביה"ס טל מדווחת באופן שוטף על התאונות המתרחשות בכביש ז'בוטינסקי. נכון להיום חלפו כשנתיים מאז הוצג הנושא להנהלת העיר, ושום דבר לא נעשה.

על פי נתוני עמותת "אור ירוק" נפגעו בין השנים 2012-2003, 99 ילדים בראש העין, מתוכם ארבעה נפצעו באורח קשה כתוצאה מתאונת דרכים.

מלבד העניין הבטיחותי סביב בתי הספר מסתבר שגם בתוך כותלי בית הספר קיימת סכנה. מדובר על מדידת גז ראדון בבתי הספר שמעולם לא בוצעה במוסדות החינוך בעיר, כפי שנחשף בעיתון "אינדקס אובייקטיבי" ובדוח המבקר לשנת 2012. ראש העירייה בחר שלא להגיב בדוח בנושא זה.

בראשית מכתבו מציין חבר המועצה וחבר ועדת הביקורת, רזיאל אחרק, לראש העירייה משה סיני את דברי המבקר בפרק "איכות הסביבה" הדן בנושא גז הראדון בבתי הספר המהווה סכנה לבני האדם. מחקרים מצביעים על כך שגז הראדון הוא הגורם השני בעולם למחלת סרטן הריאה.

מבירור שערך המבקר עם מנהלת מחלקת איכות הסביבה, דפנה לביא, מתברר כי בתי הספר ברחבי העיר הינם צמודי קרקע ובחלקם פועלות גם כיתות במרתפים, אולם מעולם לא בוצעה בעיר מדידת גז ראדון בבתי הספר.

"זהו מחדל", כותב רזיאל לראש העירייה, "נדהמתי לגלות כי למרות מחויבותך כראש העיר להגיב לדברי דוח המבקר, בחרת שלא להגיב בנושא, ואני תמה איך לא מצאת במשך חמש שנים 12,000 שקלים על מנת לבצע בדיקה מצילת חיים זו? מדוע לא חשפת זאת לחברי מועצת העירייה?"

דני אבידור, יו"ר ועד ההורים העירוני, מסר בתגובה כי: "הנושא הובא לידיעת כל הגורמים המקצועיים, אבל אני לא יכול להעיד שנעשה משהו בנידון".

תמונה 1- ילדים חוצים

תמונה 2- מעבר החצייה הדהוי

תאריך: 22/08/2013
גיליון: 900
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il