13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
המגרסה חזרה לגרוס
מאת: יהורם אלוני
תושבים המתגוררים ברחוב הנקר, דיה ונשר בגבעת טל טוענים שלמרות הבטחת העירייה להרחיק את המגרסה מחלון ביתם, חזרה המגרסה לפעול.

פרשת המגרסה בגבעת טל שנחשפה לפני כחודשיים, עולה שוב לכותרות לאחר שהמגרסה שמוקמה סמוך לבתי התושבים והורחקה כ- 200 מטר על ידי המשרד לאיכות הסביבה, מוקמה שוב באותו המקום. הדבר מעורר כעס רב בקרב תושבי השכונה.

לטענת נציג השכונה, מוני אביבי: "היה לנו חודשיים של שקט ושלווה לאחר שהמגרסה הייתה מרוחקת מבתי התושבים. השבוע, ללא הודעה מוקדמת, מוקמה המגרסה סמוך לבתי התושבים והדבר פוגע באיכות חיינו. המגרסה חזרה לפעול בניגוד לכללי איכות הסביבה וגורמת לתושבים נזקים בריאותיים ובלתי נסבלים".

כזכור, בחודש יוני 2013 חשף עיתון "אינדקס אובייקטיבי" את פרשת המגרסה בגבעת טל. תושבי השכונה טענו בפנינו כי מאז החלה הבנייה החדשה סמוך לביתם הם חשים כי "חייהם השתנו מחיי שלווה ורוגע לחיי אבק וחול", עקב המגרסה שהוקמה סמוך לחלון ביתם.

לאחר סיור שערכנו עם נציגי התושבים עולה כי בשטח כולו, מאחורי הבתים, ממש מטרים ספורים מחלון ביתם, ממוקמת המגרסה המעלה אבק רב החודר לבתי התושבים הסמוכים, וגורם לצער רב לתושבי השכונה.

במהלך הסיור שערכנו עם התושבים הגיע מנהל מחלקת איכות הסביבה, דני גולברי, ושוחח עם נציגת התושבים על מנת לעמוד על חומרת הדבר. בחודש יוני 2013 בעקבות חשיפת "אינדקס אובייקטיבי" הורה המשרד לאיכות הסביבה להרחיק את המגרסה כ- 200 מטר מבתי התושבים.

השבוע, כאמור, חזרה המגרסה לפעול שוב סמוך לבתי התושבים. אביבי מבקש מראש העירייה להרחיק באופן מידי את המגרסה. והיה ולא, הוא יפנה לערכאות משפטיות והעירייה תישא בנזק הבלתי הפיך.

מהעירייה נמסר בתגובה: "הקבלן החזיר את המגרסה ללא אישור לאחר שהיא פונתה בהוראת גורמי האכיפה בעירייה. עם היוודע לעירייה שהמגרסה שבה לפעול, ננקטה פעולה מידית על ידי מחלקת איכות הסביבה – פעולת המגרסה הופסקה לאלתר והקבלן נדרש להרחיקה מבתי התושבים למיקום שיאושר מראש".

"אינדקס" ימשיך לעקוב אחר הנעשה.

בתמונה: דני גולבארי ונציגת התושבים (ארכיון)

תאריך: 22/08/2013
גיליון: 900
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il