10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
העירייה הגישה בקשה להעלאת הארנונה
מאת: יהורם אלוני
רשויות מקומיות רבות וביניהן עיריית ראש העין פנו לאחרונה למשרד הפנים בבקשה לאשר את ייקור מיסי הארנונה.

כזכור, לפני כחודשים אישרה מליאת מועצת העיר בישיבתה השבועית ברוב קולות את העלאת הארנונה לשנת 2011 בשיעור של 4% לבנייני מגורים ו- 9% לעסקים. בעלי בניינים המשמשים למלאכה ישלמו תוספת של 15%. החלטה זו טעונת אישור משרד הפנים לגבייה מהתושבים. ואכן, בשבוע שעבר פנתה העירייה במכתב למשרד הפנים לאשרר את החלטת המליאה לייקור תעריפי הארנונה. חשוב לציין, כי זו הפעם השנייה שהעירייה מבקשת ממשרד הפנים לייקר את הארנונה ב-4%, אף על פי שבשנה שעברה אושרה לה כבר העלאה של 5%. בראש העין נרשמה בשלוש השנים האחרונות התייקרות בשיעור של 17%.

חלק מראשי הערים שפנו למשרד הפנים הסבירו את כוונתם לייקר את הארנונה בכך שהממשלה צמצמה את תקציבי האיזון לרשויות המקומיות.
בדיון בישיבת המליאה על העלאת הארנונה לפני כחודש הסביר רחבעם חיים, גזבר העירייה, את המניעים להעלאת הארנונה: "עיר כמו ראש העין שנהנית כיום מהכנסות בגובה של כ- 50 מיליון ₪ מתשלומי הארנונה מעסקים באזור התעשייה אפק לא זכאית לקבל תקציבים או מענקים ממשרד הפנים, כך שאין לנו ברירה אלא להעלות את גובה תשלומי הארנונה." הגזבר הוסיף כי גם לאחר העלאת הארנונה "עדיין הארנונה בראש העין ניצבת בין הנמוכות בארץ". לנו נודע, שלמרות החלטת מליאת המועצה לייקור הארנונה לשנת 2011 ניסו חברי מועצה להביא את הנושא שוב לסדר היום הציבורי בישיבת המליאה הקרובה במטרה לעכב את ההחלטה אולם חזרו בהם, משום שלדבריהם "לא יהיה רוב לביטול ההחלטה".

אין ספק כי קיימת מרירות ואכזבה בקרב התושבים נוכח בקשת העירייה ממשרד הפנים להעלאת הארנונה. "בשביל מה היינו צריכים את המותג 'עיר איתנה? המותג הזה הפך את ראש העין לעיר עשירה וזה מתנקם בתושבים שנאלצים לשלם על כך בתוספת הארנונה" אמרו השבוע תושבים ל'אינדקס'.

מהעירייה נמסר בתגובה: "המדובר במספר הזוי, שגוי ומטעה. הארנונה בראש העין לא הועלתה כלל ב- 17%, ומאז 2008 עלתה ב- 5% בלבד, לכן לא ברור כיצד הומצא מספר של 17% וחבל שהעיתון לא בודק את הדברים טרם פרסומם. כפי שכבר נכתב והוסבר בעבר, גם בפני חברי המועצה, ממשלת ישראל גוזרת מדי שנה גזרות חדשות על הרשויות המקומיות: היטלי הטמנה, העלאת שכר, קיצוצים בתקציבי חינוך, רווחה, תרבות, והמשמעות היא שהרשויות במדינה נאלצות להעלות ארנונה כדי לשמור על איכות החיים של התושבים. עשרות רבות של רשויות במדינה, עשירות יותר מראש העין, דוגמת רעננה, רמת גן, גבעתיים ועוד, העלו בשנה האחרונה את תעריפי הארנונה בשיעורים גבוהים יותר מראש העין. תעריפי הארנונה של ראש העין נמוכים בהשוואה לערים אחרות, ובמיוחד בתחום הארנונה לעסקים. חברי מועצת העיר מקבלים החלטות באופן דמוקרטי, תוך הפעלת שיקול דעת זהיר ואחראי, כאשר טובת תושבי העיר ורווחתם היא נר לרגליהם".

תאריך: 17/02/2011
גיליון: 774
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il