10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
חוכמת חיים- זה סוד האהבה
מאת: יהורם אלוני
הרב שלמה ואשתו שמחה שרווי לא צריכים את יום האהבה כדי לחגוג. במלאת 70 שנות נישואין מספרים בני הזוג, בעלי חוש ההומור המפותח, על האהבה האמיתית השוררת ביניהם ואיך שומרים עליה במשך שנים רבות.

ר' שלמה ואשתו שמחה שרווי נולדו בתימן ועלו לארץ בשנת 1954, מעט לאחר העלייה הגדולה של "מרבד הקסמים". הם הגיעו היישר לראש העין. לבני הזוג 9 ילדים, וחמשת בניו משרתים בקודש. במשך השנים דחה ר' שלמה הצעות ומשרות רבניות והחליט לעבוד לפרנסתו בבית הדין הרבני בפתח תקווה עד ליציאתו לגמלאות. שלמה נחשב כיום לאחד המומחים בקנה מידה ארצי בכתיבת ספרי סת"ם. שמחה, אם המשפחה, צנועה בהליכותיה ובמשך השנים עסקה בגידול הילדים במסירות אין קץ. בסלון ביתם, מוקפים בבני משפחותיהם ונרגשים מעט מההד התקשורתי, מספרים בני הזוג שרווי על החתונה, העלייה לארץ ומה סוד ההצלחה לבניית משפחה.

אתם יודעים מהו "יום האהבה"?
שלמה: "אנחנו לא יודעים מה זה 'יום האהבה' וזה גם לא מעניין אותנו. מבחינתנו כל יום זה יום האהבה. אנחנו אוהבים כל יום מיום שהתחתנו וכך צריכה להיות אהבה אמיתית בין בני הזוג. לא כמו שהיום שבני הזוג אוהבים לפני החתונה ולאחר שמתחתנים הם מתגרשים וזה קורה מפני שאין בין בני הזוג אהבה אמיתית אלא אהבה שתלויה בדבר וכבר אמרו חכמים אהבה שתלויה בדבר אינה אהבה".
ר' שלמה ושמחה זוכרים הטיב את יום החתונה לפני כשבעים שנה: "זה היום ביום רביעי בשעות אחר הצהריים בעיר צ'לימה שבמרכז תימן, שם התגוררנו" מספרת שמחה. "כל אנשי הכפר הגיעו ולקראת החשיכה עשינו את החופה והייתה חפלה עד הבוקר." מוסיף שלמה ושמחה מחייכת. "למחרת הגיעו האורחים של הכלה יחד עם הכלה ובני משפחותיהם לבית שלנו ועשינו שמח במשך שבעה ימים. הייתה שמחה אמיתית".
מהו סוד ההצלחה לחיי נישואין מאושרים?
שלמה: "אין שום סוד ולא תרופת פלא. הסוד האמיתי להצלחת חיי נישואין וחיי משפחה היא חוכמת חיים בין בני הזוג וזו האהבה האמיתית. לדעת באמת להעריך את בין הזוג, לדעת לוותר, לסלוח, להבליג והעיקר הוא להיות חכם ולא להיות צודק. ישנו פתגם שאומר 'אם אתה מכיר בטבע של השני אז אתה תוכל להסתדר איתו' וזה כך בחיים."
 
במהלך 70 שנות נישואין, כיצד אתם מתמודדים עם כעסים?
שמחה: "זה לא רוגז של שנאה או קנאה אלא רוגז חולף."
שלמה: "זה קורה לצערנו בכל משפחה ומשפחה ובפרט בין בני זוג. אבל לא כמו הצעירים של היום, שאם אחד מתרגז על השני הוא הולך, אלא אצלנו לא כך חס וחלילה. מתרגזים קצת, נרגעים והכול חוזר למסלולו עם חיוכים והרבה שמחה, תרתי משמע". שלמה מספר כשעבד בבית הדין בפ"ת כסופר גיטין "מרבית הגירושין בין בני זוג היו על שטויות ומריבות של ילדים קטנים". לדעתו "אם הייתה הדרכה בין בני הזוג לא היו גירושין".
מרבית ילדיהם של שלמה ושמחה מתגוררים בראש העין. חלקם מתגוררים בבני ברק אבל הם משתדלים להגיע בכל שבוע לבית ההורים ולדרוש בשלומם.
ומה נאחל לבני הזוג? אריכות ימים ושימשיכו להיות מאושרים ולתת דוגמא לכולנו.
תאריך: 17/02/2011
גיליון: 774
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il