30/09/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 332 תוצאות התואמות את החיפוש
מיומנויות חברתית, קשב וריכוז, ביטחון - בכדורסל יש הכול
מאת: זיוה בראל-שושני, מור לביא
תושבות ראש העין מספרות

יחידת הנוער של בית הספר לכדורסל ראש העין שלחה הקיץ שישה נציגים (חמישה נערים: איתם שושני, עוז לביא, רז בן שטרית, עידן יעקובי, עמית שמיאן ונערה אחת: דניאל אבירם) לקורס מדריכי כדורסל מוסמכים שהתקיים באוניברסיטת תל אביב. לראש העין הייתה נציגות מסיבית בקורס (כרבע המשתתפים).

הנערים והנערות השקיעו את מרצם ורוב זמנם בלימודים אינטנסיביים שנמשכו מבוקר ועד ערב, ובמבחנים לא קלים, במהלך רוב חופשת הקיץ. הקורס כלל תכנים כגון: אנטומיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, תורת האימון, עזרה ראשונה ועוד. עם סיום הקורס הוצבו כל אחד מהמדריכים המוסמכים באולמות הספורט בבתי הספר ברחבי העיר: צורים, אשכול, נווה דליה, בגין, אפק ובית יעקב כדי להדריך את הדור הבא בעיר, בחסות ותחת פיקוח המאמנים הוותיקים.

אז למה דווקא כדור סל?

ילדים במאה ה-21 יושבים שעות רבות מול הטלוויזיה והמחשב וממעיטים בפעילות גופנית. השליטה במיומנות המוטורית מהווה גורם חשוב בהתפתחות החברתית, הרגשית והקוגניטיבית של האדם. מרכיב משמעותי של הדימוי העצמי נובע מהדימוי הגופני, ומתחיל להתבסס כבר מגיל צעיר מאוד.

פעילות גופנית, בעיקר קבוצתית, מאפשרת למידה של מיומנויות חברתיות ביניהן: התייחסות אל האחר, למידה של עבודה בצוות, הבנה ויישום נושא התפקידים השונים בצוות, מיומנויות תקשורת, כבוד הדדי ועקב כך העצמה אישית והגברת הביטחון העצמי.

בנוסף, משחק הכדורסל משפר את הכושר הגופני, מפתח יכולות מוטוריות, קואורדינציה מורכבת, דיוק בכיוון התנועה, זריזות וגמישות מחשבתית, יכולת עמידה בלחצים, הגברת הערנות כושר הריכוז וכושר ההתמדה. מחקרים הראו כי כדורסל יכול לשפר בעיות קשב, היפראקטיביות, בעיות תפיסה, בעיות התנהגות, קשיים חברתיים, להעצים את הילד, לשפר את יכולת האיפוק ולהעלות את דימויו בעיניי עצמו ואת בטחונו העצמי.

בית הספר לכדורסל מכוון ומקדם את התלמידים. כאימהות גאות, אנו נרגשות מן האמון שניתן בילדינו כמדריכים לעתיד, ועל הזכות שניתנה להם להדריך את הדור הבא.

בתמונה: מימין- עוז לביא, משמאל- איתם שושני במהלך אימון שניתן באולם הספורט בביה"ס צורים

תאריך: 12/09/2013
גיליון: 903
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il