10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
מכות ב'חזון איש'
מאת: יהורם אלוני
למרות פניות חוזרות ונשנות של תושבי רחוב 'חזון איש' לאגף התנועה בעירייה ולמשטרה בבקשה לפתור את בעיית התחבורה ברחוב, טרם נמצא פתרון לבעיה זו. בינתיים תושבי העיר רבים עד תגרת ידיים.

תושבים המתגוררים ברחוב 'חזון איש' מוצאים עצמם כמעט בכל יום שישי מתמודדים מול נהגים המגיעים עם רכבם לערוך את קניותיהם בשוק העירוני הסמוך וחונים בחניות השייכות לתושבי הרחוב. ביום שישי האחרון הדבר הגיע לידי תגרת ידיים בין נהגים שהתקוטטו על מקום חניה.

יש לזכור כי ברחוב זה מאז ומתמיד היו בעיות תחבורה בגלל קיומם של בית ספר, שלושה גנים וישיבה תורנית ברחוב. אך לא די בכך, אלא שגם השוק העירוני ניצב בסמוך לרחוב. מסיבות אלו נוצר עומס כבד, בפרט בימי שישי- בהם השוק שוקק ומארח אלפי אנשים, גם מחוץ לעיר. מי שסובל מכך, בסופו של דבר, הם דיירי הרחוב.

כדי למזער את הנזק, התקינה העירייה שלט האוסר כניסת רכבים לרחוב בימי שישי אולם בדיעבד מתברר כי השלט רק מחמיר את בעיית התחבורה ברחוב משום שרכבי ההסעה של התלמידים נאלצים לחנות בצדו הימני של הרחוב ותושבי הרחוב חונים בצד שמאל כך שלמעשה אין מעבר לכלי רכב. התושבים פנו מספר פעמים לאגף התנועה בעירייה ולמשטרה אולם נכון להיום הבעייה עומדת בעינה. ביום שישי האחרון התגודדו עשרות תושבים מול ניידת המשטרה שהגיעה למקום וביקשו מהשוטרים לנסות ולפתור את הבעיה לפני שהדבר יצא מכלל שליטה. חבר וועד השכונה, דוד אחרק, מסר לנו כי "הנושא ידוע לכל הגורמים בדבר החל מהעירייה ועד המשטרה אולם לאף אחד אין פתרון". לטענת אחרק "עוד בתקופתו של ראש העירייה הקודם, יגאל יוסף, הנושא עלה לסדר היום הציבורי אבל עד היום נותנים לציבור התושבים לשבור את הראש". תושבים אחרים טוענים: "המשטרה לא אוכפת את התמרור של 'אין כניסה' ונהגים מצפצפים על החוק ונכנסים באין כניסה."

סגן מפקד תחנת משטרת ראש העין, רב פקד ברק מרדכי, מסר לנו בתגובה: "עקב בחירתו של מפעיל חדש לשוק העירוני תבחן המשטרה דרכים חלופות לסידור התנועה באזור. משטרת ראש העין תשב עם כל הגורמים המוסמכים כדי לבחון את נושא החנייה והתמרור המוצב ברחוב כדי לא לגרום עוגמת נפש לדיירי הרחוב".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית ראש העין רואה לנגד עיניה את בטיחות התלמידים והולכי הרגל. ביום שישי רחוב חזון איש הופך לחד סיטרי כדי למנוע תנועה גדולה של כלי רכב בשעה שכל התלמידים יוצאים משערי בית הספר. בכדי למנוע בעיות תנועה ברחוב זה, שהינו צר, המדרכות בצד ימין (בסמוך לביה"ס) מסומנות בצהוב אדום ומאפשרות עצירה רק לרכבי הסעות של תלמידים ולא חנייה קבועה, כאשר הורים וכלי רכב פרטיים יכולים לחנות ברחוב מהריקה שנמצא גם הוא בקרבת ביה"ס. העירייה עושה ככל שביכולתה כדי לאכוף את החנייה ברחוב ומבקשת את שיתוף הפעולה של ההורים שיחנו במקום המיועד ולא בצהוב- אדום. בנוסף, אנשי המקצוע בעיריית ראש העין ידונו בנושא בדיון הקרוב שיתקיים בוועדת התנועה".

תאריך: 17/02/2011
גיליון: 774
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il