13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
האגם והטיסות לשולחן המליאה
מאת: יהורם אלוני
שמונה מחברי המועצה חתמו השבוע על מכתב הדורש מראש העירייה לזמן ישיבה שלא מן המניין על מנת לדון בנושא הזרמת מי השתייה לאגם ובנושא הטיסות מעל העיר ראש העין חבר מועצה - מנתקים תושבים ממי שתייה בגלל סכומים זעומים.

שמונה חברי מועצה חתמו השבוע על מכתב הדורש מראש העירייה משה סיני לזמן ישיבה שלא מן המניין במטרה להעלות את הנושאים הבאים: "הזרמת מי שתייה לאגם ותחזוקתו" וכן את נושא "פתיחת נתיב הטיסה החדש שייחל מחודש ינואר 2014 ויחלוף מעל העיר ראש העין". חתמו על הבקשה חברי המועצה: רזיאל אחרק, מיכאל מלמד, יעקב אדמוני, שרי סלע, אבינועם טובים, משה בן-טובים, מתניה יצחק ועופר בביוף.

חברי המועצה מבקשים לזמן לישיבה את אנשי המקצוע הקשורים לנושאים אלה כגון את מנהלת אגף שפ"ע ליזי אורון, גזבר העירייה רחבעם חיים, מהנדס העירייה אריה גלברג, היועצת המשפטית של העירייה פרומה פורת, מנכ"ל תאגיד המים זאב שוורץ, מנכ"לית העירייה אירית נתן וכן את היועצים החיצוניים שנשכרו, או הסכמים שנחתמו עמם ושכר טרחתם. בין הנתונים שמבקשים חברי המועצה לזמן לישיבה זו היא תכנית תחזוקה שנתית הכוללת: הדברה, אבטחה, עלויות ודרישות הביטוח, תאורה, גידור שאינו קיים ועוד והסעיף התקציבי שממנו ממומנת האחזקה וכן דוח המוכיח את כמות המים שהוזרמו עד מועד הישיבה, קריאת שעוני המים והסעיף התקציבי שממנו ממומנת האחזקה וחשבונות מים ששולמו ולא שולמו עד למועד ישיבה זו.

חברי המועצה מבקשים לקבל את חוות דעתה המשפטית של היועצת המשפטית של העירייה ולבדוק האם בתקופה של מחסור במים ראוי להזרים מי שתייה בסכום המגיע לכ- 1,500,000 שקלים כדי למלא את האגם והנחל וכן חוות דעת משפטית הנוגעת לאיכות הסביבה ודיני תכנון ובנייה, כאשר השאלה המתבקשת היא האם האגם והנחל נבנו לאחר אישור כל הגורמים המחויבים על פי חוק מועד האישורים והמצאת האישורים הרלוונטיים. הנושא השני הוא פתיחת נתיב הטיסה החדש שייחל בינואר 2014 ויחלוף מעל ראש העין, נושא שנחשף בעיתון "אינדקס אובייקטיבי" לפני כשלושה שבועות בכתבה: "ראש העין איחרה את המטוס". גם לדיון זה מבקשים חברי המועצה לזמן את כל הגורמים המקצועיים הקשורים לנושא חשוב זה. חברי המועצה מבקשים לדעת מתי פורסם מסלול הטיסה החדש? מתי היה המועד להגשת ההתנגדויות? מתי הוגשה ההתנגדות של עיריית ראש העין? מדוע רשויות סמוכות ומרוחקות הצליחו להסיט את המסלול מעליהם ואילו ראש העין לא הצליחה? "אשר על כן, נבקש כי תוזמן ישיבה בדחיפות תוך שבוע ימים כמופיע בחוק", מבקשים חברי המועצה.

חבר מועצה מסר לאינדקס כי בימים של מיתון וקשיים כלכליים מנתקים תושבים ממי שתייה בגלל סכומים זעומים. יכול היה לחכות ראש העיר לגשמי החורף שהיו ממלאים את האגם והיה חוסך מי שתייה וכספי ציבור. ריח הבחירות כנראה משכר.

תגובת ראש העיר: "המדובר בשני נושאים חשובים מאוד. נושא האגם והטיילת הם אסטרטגיים לעירנשמח להציג את חשיבותו והצלחתו בישיבת מועצת העיר.

לגבי נתב"ג, לפני כשנתיים, מיד עם היוודע כוונת הממשלה ברשות הליכוד לממש את תכנית המתאר שהתקבלה משנת 1997, החל ראש העיר במאבק ציבורי והוביל גם רשויות נוספות במאבקו נגד המסלול החדש. יצוין כי אף רשות לא הצליחה להסיט את המסלול ודווקא עיריית ראש העין קצרה הישגים חשובים:

1. איסור טיסות לילה בנתיב

2. הפיכתו לנתיב משני

3. מניעת מעבר מטוסים כבדים (4 מנועים)

העירייה שכרה את שירותיהם של משרדי עורכי דין מהמובילים בארץ: ליבאי ופלג, והיא תעתור לבג"ץ כדי לנסות להסיט את הנתיב. נשמח להציג את המאבק במועצת העיר. חבל שחברי המועצה החתומים על המכתב התעוררו רק עכשיו, ערב הבחירות. ביניהם, חברי מועצה ממפלגות פוליטיות שמיוצגות בממשלת ישראל כאשר ההחלטה התקבלה וממומשת (דוגמת הליכוד והעבודה)".

בתמונה: האגם המלאכותי

תאריך: 12/09/2013
גיליון: 903
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il