10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
תברי''ם עלייך, ראש העין
מאת: יהורם אלוני
מליאת המועצה אישרה השבוע בישיבתה השבועית מספר תברי''ם (תקציבים בלתי רגילים) הנוגעים להקמת ושיפוץ מועדוני נוער ומוסדות חינוך בשכונות הותיקות ובשכונות החדשות בסכום של מאות אלפי שקלים.

ראש העירייה, משה סיני, פתח את הישיבה בדברי ברכה והצלחה לרמטכ"ל, בני גנץ, תושב העיר כשלאיחוליו מצטרף חבר המועצה, עופר בביוף. בביוף, שכנו של גנץ, סיפר על ההתארגנות הספונטנית בליווי זרי פרחים, שערכו תושבים ובני נוער בשעות הבוקר המוקדמות מול ביתו של גנץ. לאחר הברכות והאיחולים אישרו חברי מועצת העיר מספר תברי"ם הנוגעים להקמת ושיפוץ מועדוני נוער בשכונות בעיר כגון: הגדלת התקציב עבור מועדון 'החלוץ' ברחוב יהודה הלוי על סך למעלה ממאה אלף ₪ והגדלת התקציב עבור המועדון לגיל הזהב בתקציב למעלה ממאה אלף ₪. כמו"כ אישרה המליאה את בנייתו של גן ברחוב מהריק"א בתקציב של למעלה ממאה וחמישים אלף ₪ ותוכנית בינוי עירוניות להיערכות לרעידות אדמה ע"ס למעלה מ- 80 אלף ₪ במימון משרד התשתיות הלאומיות. אושר תקציב עבור בנייתו של בית הספר 'נתיבות משה' בסך 9 מיליון ₪ במימון משרד החינוך ומפעל הפיס. ראש העירייה, משה סיני, ניצל את הישיבה כדי להודות ליו"ר ועדת הכספים בכנסת, ח"כ משה גפני, ולחבר המועצה, מיכאל מלמד, על השתדלותם בגיוס התקציב למימון מבנה קבע לבית הספר.

הנושא העיקרי שעמד במרכז הישיבה היה אישור הגדלת תקציב חריג לבנייתו של בית הכנסת 'משולב' בגבעת טל ( סמוך לבני עקיבא) בסכום הקרוב לשני מיליון ₪ ובסיוע המשרד לשירותי דת במשרד ראש הממשלה. בנייתו של בית הכנסת עליו החליטה העירייה בישיבתה לפני כשנתיים, אמור לשרת שלוש עדות שונות- אשכנזים, ספרדים ותימנים במקום מקלטים ומבנים ארעיים המשמשים כיום את המתפללים. זאת, בנוסף לאולם אירועים שיבנה לשימוש כלל בתי הכנסת. אלא שלאחר שהתוכנית אושרה בוועדה המקומית הגישו תושבי שכונת גבעת טל התנגדות לוועדה המחוזית בשל מה שהם מגדירים "תכנונים לקויים". בהחלטת הוועדה המחוזית נכתב: "הוועדה החליטה לשוב ולדון בנושא לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה תעביר אליה נספח בינוי, תנועה וחנייה המציגים תכסית המבנה ל- 45 אחוזים משטח הקרקע". הוועדה ביקשה מהעירייה לתקן את התוכנית על מנת שלא תפגע בתושבי השכונה המקומית ובימים הקרובים אמורה הוועדה המחוזית לאשר את התוכנית.

תאריך: 17/02/2011
גיליון: 774
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il