25/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 168 תוצאות התואמות את החיפוש
מפגן כוח לרזיאל אחרק ולחברי רשימת ''יחד''
מאת: יהורם אלוני
כ- 400 מתושבי ראש העין הגיעו השבוע לאולמי אוורסט לכנס שערכה רשימת ''יחד'' בה הוצג מצע הרשימה.

רשימת "יחד" בראשותו של חבר המועצה רזיאל אחרק ערכה השבוע כנס הנושא את השם: "איך עושים את זה?!" בו השתתפו מאות מתושבי ראש העין. המשתתפים המקצועיים בכנס היו צדוק זהוראי – ראש מועצת אלקנה, מומחה ואחראי להצלחת פרויקט זוגות צעירים בשכונת מצפה אפק בראש העין ועוד, ואינג' אלישע רוני, תושב העיר, מהנדס בכיר והגורם המקצועי בפרויקט הדיור בחריש ובערים נוספות בישראל.

בכנס ניתן היה לראות תושבים מכל חלקי השכונות בעיר: נווה אפק, רמב"ם, מצפה אפק, גבעת טל, הרקפות, צה"ל, שבזי, גבעת הסלעים ועוד. תושבים חדשים לצד תושבים ותיקים, צעירים לצד מבוגרים, נשים לצד גברים ועוד.

על שולחנות מאות המשתתפים הונחו חוברות מצע המפלגה שנשאו את הכותרת "מחזירים את המועצה לתושבי העיר". כל חוברת כללה את הנושאים הבאים: מדיניות דלת פתוחה וסדר עדיפויות נכון, דיור במחיר שפוי, חינוך, הצלחות ומיזמים חדשים בספורט, חנייה חינם, איכות חיים ועוד.

את הכנס הנחה יאיר זכריה שהזמין את ראש רשימת "יחד" חבר המועצה רזיאל אחרק אשר התקבל במחיאות כפיים סוערות מהקהל הרב שגדש את האולם. רזיאל שהתרגש מהמעמד הודה לכל המשתתפים, לא לפני שהביע תנחומים למשפחתו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל שהלך השבוע לעולמו.

"אני מודה לכם שהגעתם. בשמי ובשם חברי רשימת 'יחד' אני מביע את תנחומיי למשפחת הרב עובדיה יוסף ז"ל על פטירתו. הכנס הזה הוא כנס לא רגיל. זהו כנס מקצועי שמטרתו היא שתצאו ממנו עם תובנות, איך פותרים את בעיית הדיור, מלגות לסטודנטים, התחדשות עירונית, מדיניות דלת פתוחה ועוד. דרכם של פוליטיקאים הוא להבטיח לפני הבחירות מבלי להכין תכנית אופרטיבית. הערב אציג בפניכם את התכנית להגשמת החזון של סיעת יחד. נאמנותי היא אליכם בלבד. לא לקבלנים, לא לראשי הערים ולא למפלגות, כפי שפעלתי בקדנציה החולפת, ותרתי על תפקיד הסגן והשכר. על מנת להגשים את החזון אני צריך אתכם". מחיאות כפיים נשמעו ורזיאל המשיך בדבריו.

"הקמתי את סיעת 'יחד' המהווה ייצוג הולם לכלל השכונות בעיר. המועמדים בסיעה התגייסו לשרת את התושבים בהתנדבות מלאה וללא שכר. נבחרת איכותית עם ניסיון ועשייה". בהמשך דבריו הציג רזיאל את חברי הרשימה: דני אבידור, עו"ד ישגב אבידר, אורית פרץ, עופר קליינר, אורטל שלמה, הלן פכטר ושחר רז.

לאחר מכן נשא דברים ראש מועצת אלקנה צדוק זהוראי שסיפר בתחילת דבריו על ההיכרות שלו עם חבר המועצה רזיאל אחרק במפגשים מקצועיים בוועדות הכנסת במסגרת מפגשים וכנסים של סגני ראשי ערים במליאת הכנסת: "אני יכול להגיד לכם בפה מלא, כיף להיות חבר של רזי. יש לכם כאן נבחרת מנצחת". דבריו זכו במחיאות כפיים סוערות. צדוק זהוראי על סיעת יחד והעומד בראשה : "יש לכם כאן נבחרת מנצחת"

זהוראי בעל תואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במנהל העסקים מאוניברסיטת בר-אילן בהתמחות מימון ושיווק. הוא הקים חברה לניהול וייזום פרויקטים לבינוי שכונות מגורים, אזורי תעשייה, מבני משרדים ומסחר, והחברה בראשותו ניהלה פרויקטים להקמת מאות יחידות דיור גם בראש העין. זהוראי הציג את הנתונים המקצועיים איך בעבר פתרו את מצוקת הדיור בראש העין.

לאחר מכן דיבר אינג' אלישע רוני, תושב ראש העין שכיהן בעבר כמהנדס החברה הכלכלית בראש העין, מהנדס העיר אלעד. כיום החברה שבבעלותו חולשת על אלפי יחידות דיור ברחבי הארץ. רוני הוא איש המקצוע מאחורי ההצלחה של פרויקט הדיור בחריש. רוני הצהיר מעל הבמה כי "אפשר כבר מחר ליישם את ההצלחה בחריש גם בראש העין", תוך שהוא מציג את הדרך לעשות זאת באמצעות חברות רכישה או באמצעות החברה הכלכלית.

את הערב חתם ראש רשימת "יחד" חבר המועצה רזיאל אחרק שהציג בפני המשתתפים את מצע המפלגה והפתרונות לכל נושא: דיור במחיר שפוי, התחדשות עירונית- פרויקט בינוי פינוי, חינוך למצוינות, לערכים ולספורט. לאחר מכן נשאלו שאלות והקהל קיבל תשובות מספקות. הערב הסתיים בתחושה שיש על מי לסמוך בקדנציה הבאה.

לאחר סיום הערב ניגשו תושבים רבים לרזיאל אחרק והביעו את תמיכתם בו וברשימתו בתקווה לעתיד טוב יותר למען ראש העין.

בתמונות: 1. רזיאל מדבר 2. האולם המלא במשתתפים

תאריך: 10/10/2013
גיליון: 906
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il