27/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 324 תוצאות התואמות את החיפוש
הטרדה מינית בעבודה
מאת: זוהר גולדפרב
מתי זה באמת זה? מה אפשר לעשות עם זה?

הטרדה מינית יכולה להיות מנת חלקם של גברים ונשים כאחד. נכביר ונאמר, גם של נשים מול נשים וגברים מול גברים. החוק מתייחס, בצורה חד משמעית, לכל מקרה. ניצול מרות מקצועית אינה עניין שיש לעבור עליו בשתיקה. במידה ועולה החשד, יש לנתק את המגע ולהפנות אל הגורמים המוסמכים ליישום החוק למניעת הטרדה מינית, שמושתת על התקנון למניעת הטרדות מיניות.

מקום עבודה גדול (מעל 25 עובדים) חייב למנות גוף אחראי אשר יפעל בשירות החוק במקום. כך גם לגבי מוסדות להשכלה המיועדים לבוגרים. מומלץ להתייעץ עם עו"ד בתחום (שי"ל יכולה להוות התחלת דרך טובה עבור מידע ללא עלות). ניתן לפתוח תביעה אזרחית (כל עוד האירוע התרחש טרם התחילה תקופת ההתיישנות), ניתן לפתוח בהליך פלילי ולדווח במשטרה על המטריד/ה.

אפשר לשלב ואפשר לבחור באחת מהדרכים. על הדרך הנכונה ביותר יכול להמליץ עורך הדין. לא פחות חשוב ולפעמים חשוב ביותר, הוא לבקש או לקחת סיוע נפשי, ובמידת הצורך, רפואי. הטרדה מינית יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות. בבסיסה עומדת הצעה מינית או אמירה המכוונת לכיוון, החוזרת ונשנית, בעוד שהצד השני אינו מעוניין בכך.

מקרים פרטיים לדוגמה: אופן ההתבטאות החורג מגבול הטעם הטוב, נגיעה, גם אם היא כביכול 'בטעות' אך משום מה, חוזרת על עצמה, שימוש בעמדה גבוהה יותר כגון הצעה ל'יציאה' בעת ראיון עבודה - יש בה טעם לפגם ואם היא ממשיכה לעשייה בוטה יותר, היא עלולה להיות מיוחסת כהטרדה מינית, השפלה של אדם על רקע מיני וכדומה. לא כל ביטוי יהווה הטרדה מינית, תלוי במערכות היחסים בארגון ובאקלים התרבותי שקיים בו, בקשר בין החברים בו, בנסיבות וכדומה. לכן, כל מקרה נבדק לגופו.

צילום אילוסטרציה

תאריך: 31/10/2013
גיליון: 909
עמוד: 20
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il