24/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 324 תוצאות התואמות את החיפוש
מצוינות או הגינות, תבחרו!
מאת: ד''ר רחל צרפתי
כל זה בשביל מה? בשביל להיות בתור של חותמי האבטלה בלשכה?

אני יושבת ליד המתבגר הפרטי שלי, מביטה בו לומד ומתייגע בניסיונות לצרוב במוחו עשרות פרטים תפלים שדי היה לשייכם למילות חיפוש באינטרנט או לערך הנכון באנציקלופדיה כך שבשעת רצון ידע לאתרם. עיניי בנער ומחשבותיי נודדות שלושה עשורים לאחור; לימים שבהם שיננתי את אותם הדברים בדיוק.

אי אז, ישבנו רני, חברי מימי הגן ואנוכי להתכונן למבחן. בעודי משתדלת לקודד את האינפורמציה המיותרת במוחי, העתיק אותה רני על גבי מדבקות שאותן הפליא להצניע על שוקיו, פנים חולצתו ועל גב הכיסא של היושב לפניו.

לימים, כשנפח הלימודים הוכפל ויותר, ייצר רני לעצמו חוברת פתרונות שהתאימה לצורת נעלו והשתמש בסוליית הנעל המקורית ככריכה להסוואה מושלמת. ודאי שציוניו עלו על שלי ואולי כמה ממורותינו התפלאו שהילד המרבה להפריע ושלעתים נאלצו להוציאו מהכיתה, מצליח במבחניו מעל הממוצע הכיתתי, אבל רני שבפירוש היה אומן בהעתקת מבחנים, מעולם לא נתפס והסתייע באומנותו זו במבחני המיון לתיכון ובהמשך במגמה הריאלית.

במבט לאחור, אני יודעת שזו הייתה ההכנה לחיים האמיתיים! כן, אם מאמנים אותך במשך י"ב שנים, שהיחס אליך ובעקבותיו הרגשתך הטובה, תלויים במספר 100 המוקף באדום שבראש המבחן, אתה תעשה הכול כדי להשיגו. כן, בחינוכנו זכינו בהכשרה לתפארת שלאחריה; מעצורי הנפש שחוקים עד לא קיימים ומכאן שניתן; להריץ מניות, לגבות הון עתק, לנצל את מצוקת החולים עבור קידומם בתור לניתוח ואפילו להיות שר בממשלה, לגנוב מהעם ולשבת בכלא כי זו כבר לא בושה.

אימי שבשמיים, זוכרת איך לקחת דוח ממכונית חונה ושמת על שלנו כדי שהפקח יחשוב שכבר רשם לנו דוח? זוכרת שלא היה לנו כסף לאוטובוס, אז התגנבנו פנימה מהדלת האחורית? זוכרת איך פטפטת בג'יבריש במבטא צרפתי ונכנסת למוזיאון כאילו את שייכת לקבוצת תיירים שהמתינה להיכנס?

אימא, את מבינה? בילדותי חשבתי שדרכך אינה נכונה. כתוצאה מכך לקח לי 20 שנה, שילמתי בבריאותי על מליון הכישלונות והתסכולים שחוויתי ואמנם הגעתי להיות דוקטור בביולוגיה, אך כל זה בשביל מה? בשביל להיות בתור של חותמי האבטלה בלשכה?

תמונת אילוסטרציה

תאריך: 28/11/2013
גיליון: 913
עמוד: 36
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il