07/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 31 תוצאות התואמות את החיפוש
כמה זמן נשאר עד לסיום טיפול יישור השיניים?
מאת: ד''ר שמואל עיני
זו קרוב לוודאי השאלה הנשאלת ביותר אצל אורתודונט.

טיפול יישור שיניים יכול להוות מטרד משמעותי, והרבה מטופלים פוטנציאלים מסרבים לטיפול רק בגלל משך הטיפול ומספרן הרב של הפגישות אצל האורתודונט. ברור מאליו כי קיצור משמעותי במשך הטיפול, יכול לפתוח אפשרות של יישור שיניים להרבה מטופלים הנזקקים לו אבל נרתעים ממנו. העניין חשוב שבעתיים במבוגרים המתעניינים בטיפול ביישור שיניים בהיקפים הולכים ועולים. אכן מספרם של המבוגרים במרפאות האורתודונטיות עלה בשנים האחרונות. לפנינו חלק ממגוון שלם של שיטות המאפשרות הפחתה משמעותית במשך הטיפול במבוגר.

א. ווילקודונטיקס

שיטה המאפשרת קיצור במשך הטיפול הודות למיצוי מלא של הפוטנציאל לשיחלוף העצם הסובבת את השיניים. בשיטה זו הנקראת WILCKODONTICS או (AAO) Accelerated Osteogenic Orthodontics ניתן לסיים טיפול ברוב בעיות יישור השיניים במתבגרים ובמבוגרים עד פי 3-4 מהר יותר מאשר בטיפול הרגיל!! תוצאה זו ניתנת להשגה בזכות שילוב יישור שייניים יעיל עם פרוצדורה בחניכיים ההופכת את עצם הלסת לרכה, ומאפשרת שיחלוף עצם מואץ ומהיר מאוד, בעקבותיו תזוזת השיניים המוזזות בתוכה הוא מהיר ביותר. בנוסף לקיצור במשך הטיפול המושג בשיטה זו, טומנת השיטה בחובה יתרונות נוספים: הרחבת האפשרויות ליישור השיניים - ללא עקירות וללא ניתוח לסתות, שיפור במראה הפנים והפרופיל, שיפור בריאות החניכיים בתום הטיפול ותוצאה יציבה יותר (שמירת התוצאה לאורך זמן).

ב. שתל אורתודונטי

שתל אורתודונטי הוא בורג המוחדר ללסת המטופל, בהליך פשוט וקצר בהרדמה מקומית, לתקופת יישור השיניים בלבד. בתום הטיפול מוציאים את השתל. השתל מאפשר העברת כוחות אורתודונטים ישירות אל הלסת מבלי להשפיע השפעה לא רצויה על השיניים הסמוכות. שתל אורתודונטי שונה במהותו משתל קבוע: הוא קטן מאוד, הכנסתו מהירה מאוד ואינה כרוכה בכאב, והחזרה לפעילות יום-יומית לאחר ההשתלה היא מידית. בנוסף לקיצור משך יישור השיניים, מאפשר השתל טיפול בבעיות בהם לא ניתן היה לטפל בעבר, יכול לחסוך עקירות שיניים קבועות, ניתוחי לסת, גשרים או השתלות שיניים קבועה. כמו כן, לעתים מאפשר השתל טיפול יותר אסתטי, וחוסך מכשור מרתיע על השיניים הקדמיות לאורך כל הטיפול.

ג. שיטת אינביזליין

אינביזליין היא שיטה אסתטית של יישור שיניים המחליפה את הטבעות וחוטי המתכת באמצעות סדרה של מכשירים שקופים בלתי נראים (קשתיות), העשויים מפלסטיק קשיח ואינם נראים לחלוטין. כל קשתית מורכבת בפה למשך שבועיים לאורך כל שעות היממה חוץ מזמן האכילה וניקיון השיניים, ומזיזה את השיניים באופן הדרגתי. לאחר שבועיים נמסרת הקשתית הבאה בתור עד לקשתית האחרונה. רצף תזוזות השיניים של כל סדרת הקשתיות מביא לתוצאה הרצויה. השימוש בטכנולוגית מחשוב תלת ממדית ובאמצעי ייצור מדויקים מדמים את תוצאת הטיפול הרצויה לתיקון ליקוי הסגר. בנוסף לקיצור משך הטיפול, האינביזליין אסתטי מעצם היותו לגמרי בלתי נראה, היגייני, נוח ומיוצר בטכנולוגיה חדשנית בעלת דיוק רב.

תאריך: 28/11/2013
גיליון: 914
עמוד: 46
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il