22/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 168 תוצאות התואמות את החיפוש
חובת ההוכחה עליהם
מאת: יהורם אלוני
מליאת המועצה אישרה השבוע את מנוייהם של חברי המועצה כמחזיקי התיקים בעירייה ואת מינויו של יגאל ינאי כמנכ''ל העירייה.

כחודש וחצי לאחר שנבחרו לחברי מועצת העיר לחמש השנים הבאות, מונו השבוע חברי המועצה לבעלי תפקידים בעירייה, לא לפני שמליאת המועצה עסקה בבקשתם של חברי האופוזיציה: "לדון בהסכמים הקואליציוניים שהונחו על שולחן המועצה, בהשלכות על המסגרת התקציבית 2014 וכן בהשלכותיהם על תושבי העיר". לטענת חברי האופוזיציה: "מסתמנת סכנה לפגיעה באינטרס של טובת הציבור כפי שעולה מההסכמים הקואליציוניים".

ראש העירייה שלום בן משה טען בתגובתו לבקשתם של חברי האופוזיציה כי "מדובר בהסכמים חוקיים לחלוטין שקיבלו את אישורה של היועצת המשפטית של העירייה עו"ד פרומה פורת". יתרה מכך, ראש העירייה שלום בן משה הפנה את תשומת לבו של חבר האופוזיציה משה סיני כי ההסכמים הקואליציוניים שנעשו בשנת 2013 דומים במהותם וכמעט זהים להסכמים הקואליציוניים שנחתמו בתקופתו של משה סיני כראש העירייה.

לאחר דיון הורידו חברי האופוזיציה את הנושא מסדר היום. לאחר מכן הציג ראש העירייה את חזונו, תמונת העתיד של העיר ראש העין כפי שנראית בעיניו, המדיניות והיעדים הרב שנתיים בכל תחומי החיים בעיר. בדבריו הדגיש ראש העירייה שלום בן משה את המחדל שנעשה בקדנציה שחלפה בנושא הבנייה העתידית בשכונות החדשות. לדבריו: "ישנו פער של כשנה וחצי בין קצב הבנייה למגורים ובין קצב הבנייה של מוסדות הציבור. ייתכן מצב שהדיירים החדשים יתאכלסו בבתיהם ולא יהיה להם מוסדות ציבור, ועל זה אנחנו צריכים לתת את הדעת ולקיים דיון מעמיק בנושאים חשובים אלה. על ההסכמים הקואליציוניים ניתן להתגבר, אבל על מחדל שכזה, של פיגור בין אכלוס הבתים לבין בניית מוסדות הציבור, יהיה קשה להתגבר".

לאחר מכן עדכן ראש העירייה שלום בן משה את חברי המועצה על מינויו של יגאל ינאי לתפקיד מנכ"ל העירייה, ולחברי המועצה לא נותר אלא לאשר את העסקתו של יגאל ינאי בהתאם לחוזה בכירים בשכר של 100% דרגה 5. המליאה אישרה גם את מינויו של יגאל ינאי כדירקטור בחברה הכלכלית בכפוף לאישור הוועדה לבדיקת מינויים בתאגידים עירוניים.

יש לציין שמאחר ומדובר במשרת אמון של ראש העירייה, הנושא אינו מחייב הצבעה במליאת המועצה, ועניין האישור הינו רק על הצורך בהעסקה. המינוי אושר פה אחד. ינאי הודה לחברי המועצה והבטיח: "לשרת את כל חברי המועצה כאחת, הן מסיעות הקואליציה והן מסיעות האופוזיציה". לאחר מכן אושר מינויו של חבר המועצה רזיאל אחרק כמחזיק תיק הספורט ומינויו בדירקטוריון תאגיד המים העירוני עין אפק עפ"י חוק תאגיד מים וביוב התשס"א- 2001. לאחר מכן אושר חבר המועצה אבטליון בצלאלי למחזיק תיק שפ"ע, חברת המועצה סיגל שיינמן כמחזיקת תיק חינוך ממלכתי, עומר שכטר כמחזיק תיק נוער וצעירים ועדי אביאני כמחזיק תיק חינוך ממלכתי דתי-ציוני. גם מינויים אלו אושרו פה אחד.

כמו"כ אישרה המליאה את הרכב הוועדות- החובה והרשות, בהתאם למפתח מפלגתי. מנוייהם של ראש העירייה שלום בן משה, ממלא מקומו חבר המועצה בן ציון בית אור, מנכ"ל העירייה יגאל ינאי וחבר האופוזיציה משה סיני כחברים בדירקטוריון של החברה הכלכלית וכחברים בדירקטוריון בעמותה לפיתוח שירותים חברתיים, אושרו פה אחד.

בתמונה: ישיבת המליאה השבוע

תאריך: 12/12/2013
גיליון: 915
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il