10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
הילדים לומדים במבנים מסוכנים
מאת: יהורם אלוני
ראש העירייה, משה סיני, שיגר לאחרונה מכתב למנהל בית הספר 'יסודי התורה' בו הוא מתריע על סכנה בגני הילדים 'השלום' ו'חורב' השייכים לרשת הגנים של אגודת ישראל. גנים אלה, לדבריו, ''מהווים סכנה למחזיקים בהם ולציבור''.
מכתבו של סיני נשלח לאחר בדיקת מבני ציבור שנערכה בראש העין על ידי מהנדס העירייה, אריה גלברג ועל ידי פקח הוועדה לתכנון ובנייה בעירייה, אייל צפר. ראש העירייה צירף דו"ח 'מבנה מסוכן' ודרש מהאחראים על רשת הגנים של אגודת ישראל לטפל מיידית בסכנה.
מכתבו של ראש העירייה עורר כעס ותרעומת בקרב ההורים. "לא נשלח את הילדים לגן עד אשר יטופל הנושא" אמרו השבוע הורים ל'אינדקס אובייקטיבי'.
יש לציין, כי כבר לפני כארבעה חודשים התלוננו ההורים בפני העיתון על ההזנחה הקיימת בגנים. בעקבות התלונות, יצאנו לסיור יחד עם מספר הורים, שם מצאנו תמונה עגומה. חצר הגנים מוזנחת, אין מתקני חצר, גדרות חלודות והסככות שאמורות לתת צל לילדים אינן תקינות. "לא כך צריך להראות גן ילדים" אמרו ההורים. אלא שמתברר שגם לאחר פגישת נציג רשת הגנים של אגודת ישראל עם מנכ"לית העירייה, אירית נתן, במהלכה נדרשו נציגי הרשת לטפל במפגעים, הנושא עדיין לא טופל. נכון להיום, ארבעה חודשים לאחר הפגישה, מאיימים ההורים לא לשלוח את הילדים לגן ובשיחה שערכנו השבוע עם חלק מההורים מאשימים ההורים את העירייה על כך שאינה עוקבת מקרוב אם אכן תוקנו הליקויים, כפי שהבטיח נציג הרשת למנכ"לית העירייה.

יש לציין כי על פי נהלי משרד החינוך, אין חובה על העירייה לשפץ בעצמה את מבני החינוך של אגודת ישראל והאחריות לכך מוטלת על האגודה בלבד.

דוד רוזנברג, המשנה למנכ"ל רשת הגנים, מסר לנו בתגובה: "אכן בתאריך 14/2/2011 קיבלנו את מכתבו של ראש העיר מר משה סיני, וכן את מכתבו של מהנדס העיר מר אריה גלברג בנוגע לגני הילדים השוכנים בתוך מבנה בי"ס. אנו נמצאים בתהליך של שיפור ושיפוץ מבנה זה כבר תקופה ארוכה, וכרשת ששמה לנגד עיניה בראש ובראשונה את בטיחות הילדים, השקענו במהלך שנת 2010 במבנה זה סכום של כ- 60,000 אלף ₪ לשיפור מפגעי תשתית. במהלך חודש נובמבר זימנו למקום שני מהנדסים שונים לקבלת חוו"ד על הטעון שיפור אולם חוות דעתם המקצועית הינה שהמקום בטוח ואין צורך לבצע עבודות נוספות. במהלך החודש האחרון ככל הנראה היו תנודות בקרקע (בעיה נפוצה בקרקע חולית) דבר שהביא לשינוי ברצפת הגן ואכן "רשת הגנים" אינה שוקטת על השמרים ופועלת בימים אלו במרץ רב כבעבר למתן פתרון מקצועי ויסודי ע"י מומחים בתחום ההנדסה. למרות כל האמור לעיל תמהני שעיריית ראש העין מגלגלת בעיה זו בכללותה לפתחינו, ובפרט שהמדובר במבנה עירוני בן שלוש קומות המשמש כביה"ס, כאשר רק בקומת העמודים שלו ממוקמים הגנים, אי לכך אנו מצפים ומקווים שראשי העירייה יסייעו בפתרון הבעיה לרווחת ילדי העיר".

מהעירייה נמסר בתגובה: "אכן, המבנה המדובר מסוכן, ואנו דורשים מרשת הגנים של אגודת ישראל לפעול מיידית בנדון על מנת שילדים חלילה לא יפגעו.
אנו מקווים שרשת אגודת ישראל תפעל לתיקון הליקויים של המבנה למען בטיחות הילדים וצוות ביה"ס. מנכלית העירייה זימנה את מנכ"ל רשת אגודת ישראל, את מנהל בית הספר וכל הצוותים המקצועיים כדי לעקוב מקרוב אחר ביצוע פעולות הטיפול של הרשת."
תאריך: 24/02/2011
גיליון: 775
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il