10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
הרב חיים צנעאני יוצא לגמלאות
מאת: יהורם אלוני
לאחר למעלה משלושים שנה שבהן שימש כרב שכונה בראש העין, יוצא הרב חיים צנעאני לגמלאות. תושבי העיר מספרים על הרב הנחבא אל הכלים, שכמעט כל משפחה בשכונות הותיקות עברה אצלו את ברית המילה.
הרב חיים צנעאני שליט"א, מי ששימש כרב שכונה בראש העין במשך כשלושים שנה, יוצא לגימלאות אבל מבטיח להמשיך בהרבצת התורה בקרב הקהילה בראש העין כפי שעשה בהצלחה עד כה.
הרב צנעאני, בן למשפחה מיוחסת ומכובדת, עלה מתימן בגיל צעיר ואביו זצ"ל שהיה מלמד ילדים במשך עשרות שנים שלח אותו ללמוד תורה במוסדות החינוך בפתח תקווה ובבני ברק שם התעלה במעלות התורה. שמו של הרב צנעאני הלך לפניו הן בכישרונו המיוחד והן בדרכו בהרבצת התורה. למרות גילו הצעיר, נקרא לדגל בשנת 1978 על ידי המועצה הדתית בראש העין יחד עם רבנים נוספים לשמש כרבני שכונות. בתפקידו כרב שכונה לימד וחינך תורה הן למבוגרים והן לבחורים צעירים, קירב רבים לתורה ומצוות וסייע למשפחות רבות הן בשעת שמחה והן בשעת צער. רבים ראו בו לאורך השנים מגדל אור ומקור לעזרה. מקורביו מעידים כי פעל רבות למען חינוך הצעירים גם בשעות לא שגרתיות ועשה זאת מתוך אהבה ושמחה. רבנים מן הקהילה בראש העין מספרים על "רב מיוחד ותלמיד חכם עצום שמידת הענווה אופפת אותו, סייע רבות בפתרון שאלות אקטואליות קשות". אותם רבנים מעידים כי מעולם לא סירב הרב לסייע להם בכל שעה אפשרית.
במהלך תפקידו הצליח הרב צנעאני ללמד תלמידים רבים מראש העין ומהסביבה את מלאכת השחיטה והניקור ובפרט את מצוות המילה בה נחשב הרב לאחד המומחים הגדולים ביותר בארץ. כמעט כל תושב בותיקה עבר תחת ידיו של הרב, שמל דורות רבים של משפחות רבות בראש העין והסביבה.
במידת הצניעות האופיינית לו, נמנע הרב צנעאני מלדבר על תקופתו בה שימש כרב שכונה, רק מסכים לאמר ל'אינדקס אובייקטיבי': "כשם שקיבלתי שכר על הדרישה, כך אקבל שכר על הפרישה".
השיחה שלנו עם הרב נקטעת מדי פעם בגלל טלפונים רבים המבקשים עצה או ברכה, אחת מהן ממשפחה המבקשת סיוע במצרכים לקראת חג הפסח הקרוב. "כל מה שעשיתי, לכבוד בוראי עשיתי", מסביר הרב ומבטיח להמשיך בעשייה המבורכת.

מנשה מדמון, תושב העיר ומי ששימש בעבר כראש המועצה הדתית בראש העין ומכהן כיום כראש המועצה ברמת השרון, אמר לנו השבוע: "הרב חיים צנעאני שימש בקודש במשך שנים רבות למען בני הקהילה בראש העין. עשה ימים ולילות גם בדברים שאינם נראים על פני השטח והכל מתוך אהבה, שמחה ורצון טוב לסייע ולתת לבני הקהילה צעירים ומבוגרים. הוא העמיד תלמידים רבים ועשה מלאכתו נאמנה. אני מאחל לו שימשיך להנהיג את צאן מרעיתו לאורך ימים ושנים".

ומה אנחנו מאחלים לרב צנעאני? אריכות ימים ושימשיך להנהיג את הקהילה מתוך בריאות איתנה ונחת רוח.

תאריך: 24/02/2011
גיליון: 775
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il