22/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 168 תוצאות התואמות את החיפוש
ישיבת למידה
מאת: יהורם אלוני
חברי המועצה החדשים למדו השבוע במסגרת ישיבת המליאה על החוקים המוניציפאליים, אישרו תב''רים לביצוע עבודות ברחבי העיר וגם אישרו מינויים אישיים במשרדי העירייה.

אווירה נעימה הורגשה השבוע בישיבת המליאה אשר במסגרתה למדו הנבחרים החדשים את החוקים המוניציפאליים ולאחר מכן אישרו תב"רים לפיתוחה של העיר ולמוסדות החינוך.

הישיבה החלה בבקשתם של חברי האופוזיציה לבחירת הרכב נציגי המועצה הדתית מטעם מועצת העיר כמתחייב עפ"י החוק הטוען כי לאחר הבחירות המוניציפאליות על מועצת העיר שנבחרה, לבחור נציגים למועצה הדתית.

היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד פרומה פורת, השיבה לחברי האופוזיציה כי נושא הרכב המועצות הדתיות בארץ נמצא בסמכותו של סגן השר לענייני דתות בלבד. "נכון להיום, עדיין לא קיבלנו הוראה אחרת. כל עוד השר לא הציג את מועמדיו למועצה הדתית, אין בסמכותנו להתעסק עם זה", אמרה עו"ד פורת.

ראש העירייה שלום בן משה הוסיף ואמר כי בפגישה שקיים עם סגן השר עולה כי "הממשלה עדיין לא קיבלה החלטה לגבי הרכבי המועצות הדתיות בכלל, ועלינו לנהוג כך גם בראש העין. כשתתקבל החלטה, נפעל יחד בנושא", אמר ראש העירייה.

הצעתו של חבר המועצה רזיאל אחרק להוסיף לסדר היום את נושא "הזרמת מי שתייה לאגם המים ולנחל, הקמתם של האגם והנחל ותחזוקתם", ירדה מסדר היום. סוכם כי הנושא יובא לדיון במועד מאוחר יותר.

לאחר מכן התקיים דיון על מצב העמותה לשירותים החברתיים בראש העין בשנים 2011-2012. אורי דורון, סגן הגזבר ונציג העמותה, סקר בהרחבה את פעילות העמותה ותקציבה במהלך השנים הנ"ל. דורון הדגיש בפני המשתתפים כי במהלך הביקורת שנעשתה לעמותה, גם של מבקר העירייה וגם של מבקר משרד הפנים, התברר כי העמותה מתנהלת בצורה תקינה, הן מבחינה תקציבית והן מבחינת הפעילויות השוטפות.

בהמשך התקיים דיון בנושא פעילויות החברה הכלכלית בראש העין. בועז פרידמן, מנכ"ל החברה שמסיים בימים אלה את תפקידו, סקר בהרחבה את פעילויות החברה הכלכלית ותקציבה. חברי המועצה שאלו שאלות בעיקר בנושא הכספי, והתברר כי לחברה יש גרעון של קרוב לחמישה מיליון שקלים.

בתום הדיון בנושא אמר ראש העירייה שלום בן משה כי הוא מקווה כי החברה הכלכלית תתנהל מהיום בצורה אחרת, אחראית יותר. "אני מקווה שנעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו". ראש העירייה איחל לבועז פרידמן הצלחה בהמשך דרכו.

הנושא הבא עסק בדוח תלונות הציבור לשנת 2012 אותו מסר מבקר העירייה משה כהן. עפ"י דברי המבקר משה כהן, למעלה מ- 22,000 אלף תלונות מגיעות למוקד העירוני כשמרבית התלונות קשורות לאגף שפ"ע. לדברי המבקר, אין פיקוח מצד הגורמים המקצועיים אם התלונה טופלה או לא, וחובה לטפל בנושא. המבקר הוסיף כי "אין אמנת שירות לתושב", וציין כי הנושא: 'אמנת שירות לתושב' עולה מדי שנה בדוח המבקר, אולם הנושא לא טופל. "למרות שאני צועק על זה מספר שנים, לצערי, עדיין אין אמנת שירות לתושב", אמר המבקר והציג בפני חברי המועצה את ספר הדוח לשנת 2012 שיצא לפני כשנה ואת ההמלצות הניתנות בו לגורמים המקצועיים על מנת לתקן את הנושאים הטעונים שיפור.

לאחר דברי המבקר אמר ראש העירייה שלום בן משה כי בכוונתו להקים בימים הקרובים 'אמנת שירות לתושב' כפי שהמליץ המבקר "משום שאנחנו מחויבים לתת שירות טוב לתושבים".

לעת סיום אישרו חברי המועצה מכל סיעות הבית מתן תמיכות לשנת 2013 לכל העמותות והארגונים השונים הפועלים למען הקהילה ברחבי העיר וכן למעלה מעשרה תב"רים הנוגעים בפיתוחה של העיר כגון: מעגל תנועה בצומת ז'בוטינסקי-כרמל, הסדרת צומת וולפסון-עמוסי, ובמוסדות החינוך כגון: עבור בניית אולם ספורט בבית הספר בגין, הנגשת כיתות באולפנת זבולון, בחטיבת היובל ובבית הספר טל ועוד. לאחר מכן אישרו חברי המועצה את מנויו של אריאל אשוואל, תושב גבעת טל לעוזר ראש העירייה ואת תנאי העסקתו בחוזה אישי בהתאם לחוזר מנכ"ל משרד הפנים ואת מינויה של הגב' חבצלת שפיר למנהלת לשכת ראש העיר.

בתמונה: ישיבת המליאה

תאריך: 26/12/2013
גיליון: 917
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il