10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
הסוחרים מאיימים לא לפתוח את השוק
מאת: יהורם אלוני
עשרות סוחרים מהשוק העירוני מאיימים שלא לפתוח את השוק העירוני ביום שישי הקרוב מאחר ולטענתם ''החברה החדשה 'מפעלי תחנות' מציבה בפניהם תנאים שהם לא יכולים לעמוד בהם''.
עשרות סוחרים מהשוק העירוני מאיימים שלא לפתוח את השוק העירוני ביום שישי הקרוב במחאה על התנאים החדשים לחידוש החוזים שמציבה החברה הזכיינית 'מפעלי תחנות'.
כזכור, לפני כחודש פרסמנו בעיתון 'אינדקס אובייקטיבי' כי חברת "מפעלי תחנות בע"מ" בבעלות של קבוצת 'נצבא' זכתה במכרז לניהול השוק העירוני בראש העין לשנים הבאות. מדובר באותה החברה, שזכתה במכרז פרויקט "לב-ישראל" בצומת 'קסם'. בשבוע שעבר הוציאה החברה חוזים חדשים לכל 400 הסוחרים בשוק אשר לטענתם, "יש בהם תנאים מיוחדים ומחירים מופרזים מאוד". השבוע התכנסו הסוחרים ברחבת השוק העירוני ומחו נגד המדיניות החדשה והשמיעו טענות קשות כלפי החברה הזוכה 'מפעלי תחנות' ומנכ"לה, פרי אטיאס ונגד העירייה. משיחה שערכנו עם יו"ר וועד הסוחרים, מישל דנין, עולה כי החברה החדשה מבקשת מהסוחרים מספר תנאים לחידוש החוזים אשר מקשים במידה רבה על הסוחרים, כגון העלאה ניכרת בתשלום השכרת הדוכנים, איסור להשכיר את הדוכנים במידה והשוכר עצמו לא יכול להגיע, הגעה בשעה מדויקת וסעיפים נוספים. דנין ביקש מהסוחרים לא לחדש את החוזים עד אשר תסכים החברה לתנאי הסוחרים.
לנו נודע כי נציגי הסוחרים נפגשו עם רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט ועם מנכלי"ת העירייה, אירית נתן ושטחו את טענותיהם. כעת הם מאיימים שבמידה ולא ייענו לדרישותיהם לא יפתחו את השוק העירוני ביום שישי הקרוב.
פרי אטיאס, מנכ"ל חברת 'מפעלי תחנות', מסר לנו בתגובה: "במסגרת המכרז שהוציאה החברה הכלכלית הוגדרו תנאים להפעלת השוק העירוני על ידי הזכיין. חלק מהתנאים נוגעים לכל מה שקשור לניקיון תברואתי, בטיחות וביטחון ודברים שעד היום לא הוקפדו ופגעו במידה ניכרת בביטחון באי השוק. החוזה החדש מטפל בכל אותם תנאים ומסדיר אותם. באשר למחיר אנחנו זכינו במכרז ועפ"י תנאי השוק הצבנו רמות מחירים שונים לעסקים שונים כפי שמקובל בכל השווקים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הטענות אינן ברורות, מוזרות ותמוהות. העירייה אינה הכתובת לטענות הסוחרים. החכ"ל פרסמה מכרז פומבי כחוק להפעלת השוק. במכרז נכללו כל התנאים הנדרשים לטובת הציבור ובכלל זה הקפדה על שעות עבודה, חזות פני השוק, ניקיון וקבלת כל האישורים הנדרשים. החברה זכתה במכרז כדין וכל שאלה הקשורה להיערכות היזם ולמו"מ הכספי שהיא מנהלת עם סוחרים יש לפנות אל החברה".

רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה, מסר לנו בתגובה: "הסוחרים פנו אלי שאסייע להם בהתקשרות עם הזכיין החדש וזאת לאור היכרותי עם שני הצדדים. ואכן התקיימה פגישה שבסופה הגיעו שני הצדדים להסכמות חלקיות ונקבעה פגישה בין עורכי הדין של שני הצדדים. חשוב לזכור, כי בארבע מאות משפחות מתפרנסות מהשוק העירוני ומאחורי כל דוכן עומדת משפחה. במקביל פעלה העירייה לקראת צאת המכרז החדש להפעלת השוק להכניס תנאים חדשים לצמצם את הפגיעה באיכות החיים של התושבים הגובלים במתחם השוק".

תאריך: 03/03/2011
גיליון: 776
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il