10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
מחכים לפסי האטה
מאת: יהורם אלוני
בזמן שהתושבים ממתינים להחלטת העירייה בנוגע להתקנת פסי האטה, אירעה השבוע תאונת דרכים שבדרך נס הסתיימה בפציעה קלה. התושבים: ''מדובר בכביש ראשי שהפך לאחת הכניסות הסואנות ביותר בעיר''.
המאבק של תושבי רחוב 'זלמן שזר' להתקנת פסי האטה לא יורד מסדר היום הציבורי. התושבים מתכוונים להחריף את המאבק עד אשר הגורמים האחראים בעירייה יתקינו פסי האטה ברחוב. השבוע, כתוצאה משדה ראייה לקוי בגלל חניית משאיות בצידי הכביש, פגע נהג רכב פרטי בהולך רגל שביקש לחצות את הכביש. התושבים זועמים על מה שהם מכנים, אוזלת ידה של העירייה ומטיחים האשמות כבדות גם בנציגי המשטרה שהגיעו לעשות סדר ברחוב. "למרות התאונות הקשות ברחוב העירייה לא עושה מאומה לטפל בנושא. הבטיחו לנו להתקין פסי האטה ועד היום המאבק הזה נמשך. הכביש הופך מיום ליום לכביש סואן ומסוכן שמסכן את התושבים ובפרט את האנשים המבוגרים שמבקשים לחצות את הכביש", אומרים התושבים. מבדיקה שערכנו עולה כי בכל רחוב זלמן שזר אין מעברי חצייה או שלטים המעידים על מעבר הולכי רגל, בנוסף, הכביש עצמו מלא מהמורות ושקעים.
לנו נודע כי לפני מספר חודשים הציבה העירייה בשיתוף משרד התחבורה מכשיר שמתפקידו למדוד את כמות הרכבים הנוסעים בכביש. לדברי גורמים מקצועיים באגף ההנדסה, "המכשיר נועד לבחון שנית את בקשת התושבים להתקנת פסי האטה ברחוב". התושבים איתם נפגשנו השבוע מתכוונים לפנות למשרד התחבורה בבקשה להורות לעירייה ולאגף התנועה בעירייה להיענות לדרישתם לאלתר.
יצוין כי בעבר אירעו בכביש מספר תאונות דרכים שגבו חיי אדם ופצעו עשרות ילדים.
חבר ועד השכונה, דוד אחרק, שהתריע על הסכנה ואף פנה בעבר במכתב לעירייה ולאגף ההנדסה בבקשה לסלול את הכביש, אמר לנו השבוע: "הנושא עלה על סדר היום הציבורי מספר פעמים ואף הגיעו נציגי משרד התחבורה וביקרו במקום. לצערי משרד התחבורה לא אישר להתקין פסי האטה משום שכמות כלי הרכב שנסעו בכביש לא הצדיק זאת. נכון להיום, כמות הרכבים הנוסעים בכביש הינה פי כמה וכמה ויש לעירייה ולאגף התחבורה לתת את הדעת ולהתקין פסי האטה ומעברי חצייה".
כשהנושא עלה לראשונה לפני מספר חודשים וביקשנו את תגובתה מסרה העירייה אז: "לאחר דיון בוועדה בהשתתפות מומחה תחבורה הוחלט כי אין הצדקה להתקנת פסי האטה בעיקר לנוכח העובדה כי במקום עוברת תחבורה ציבורית" אולם בעקבות לחץ התושבים בתקופה האחרונה אמר רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה בתגובה כי "הנושא ייבדק שוב ע"י הגורמים המקצועיים".
כיום, מוסרת העירייה בתגובה: "מאגף ההנדסה נמסר כי הנושא ייבדק ע"י יועץ התנועה העירוני כולל נושא חניית המשאיות ברחוב, והמלצותיו יוגשו לועדת התנועה בשבועות הקרובים.
יש לציין כי, בקרבת ביה"ס אבני השפה צבועים באדום-צהוב, כדי לאפשר עצירה וחנייה של אוטובוסים והסעות תלמידים בלבד ולא חנייה של רכבים פרטיים או משאיות."

 

תאריך: 03/03/2011
גיליון: 776
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il