21/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 167 תוצאות התואמות את החיפוש
הסכם היסטורי
מאת: יהורם אלוני
השבוע נחתם הסכם היסטורי בין עיריית ראש העין, משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון לקראת בנייתם של 15 אלף יחידות דיור בראש העין. במקביל תעביר הממשלה מאות מיליוני שקלים לשדרוג השכונות הוותיקות.

במעמד ראש העירייה שלום בן משה, שר האוצר יאיר לפיד, שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, מנכ"ל רשות מינהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון שלמה אליהו, יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ מירי רגב ואורחים רבים נחתם הסכם הגג בין עיריית ראש העין למשרדי הממשלה: האוצר ומשרד הבינוי והשיכון לקראת בנייתם של 15 אלף יחידות דיור. הסכמי גג דומים נחתמו גם בערים קריית גת, מודיעין ובקריית ביאליק, ומטרתם לאפשר לאלפי זוגות צעירים לרכוש דירה במחירים מוזלים.

הסכמי הגג רותמים מראש את כל משרדי הממשלה הנוגעים בדבר: משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון, משרד התחבורה ומשרדים נוספים לשיווק זמין באזורי הביקוש בשיתוף הרשות המקומית שאיתה נחתם ההסכם. ההסכם מחייב את כל משרדי הממשלה לממן את פיתוח התשתיות, הקמת מוסדות החינוך, מבני הציבור ודרכי התחבורה במטרה להקל על התושבים החדשים, וזאת עוד לפני אכלוס התושבים הראשונים. מאידך, העירייה תזרז את כל הליכי היתרי הבנייה לחברות הקבלניות, ותקבל בונוס תקציבי של מאות מיליוני שקלים לפיתוח השכונות הוותיקות לרבות שדרוג רחוב שבזי עד הכניסה לעיר, וזאת במקביל לפיתוח המתחמים החדשים.

כמו כן, יבוצעו עבודות תשתית בהיקף נרחב, בין השאר ביצוע מחלף חיבור השכונה לכביש 5 בשיתוף עם משרד התחבורה, ביצוע כביש עורקי לשכונה הכולל מנהרות וכביש מוגבה ושדרוג תשתיות הביוב המרכזיות בעיר. חשוב לציין כי אוכלוסיית ראש העין המונה כיום כ-42,000 נפש צפויה להגיע ל- 120 אלף תושבים במהלך עשר השנים הבאות וזאת לאור השיווק המואץ.

הטקס נפתח על ידי הזמרת ליבי פנקר תושבת העיר שביצעה את השיר "כשהשמש תעבור אלי". ראש העירייה שלום בן משה שהיה ראשון המברכים, אמר: "זהו יום היסטורי בראש העין שהחל לפני עוד כחמישים שנים, כשאבי ז"ל היה ראש המועצה הראשון של ראש העין, ואפשר לומר שהיום אני סוגר מעגל. בסוף התהליך יהיו לנו 60,000 תושבים נוספים. אנחנו מנהלים עיר חדשה בנוסף לעיר הקיימת, ואסור שהמהלך יפגע בתושבים הקיימים. לכן נדרשת היערכות משותפת. בהסכם הגג גובשו ההבנות המשותפות לממשלה ולעירייה בדבר הפיתוח הנדרש לצורך הקמת כ-15,700 יחידות דיור, והסיוע לו נדרשת העירייה לצורך עמידה באתגר גדול זה. במסגרת ההסכם יינתן פתרון לזוגות צעירים תושבי ראש העין ומענה לפיצולי דירות בראש העין".

בסיום דבריו הודה ראש העירייה לצוות המשא ומתן של שני הצדדים ובפרט למנכ"ל העירייה יגאל ינאי שעמד כחומה בצורה כדי שמשרדי הממשלה יסייעו לעיר במסגרת ההסכם וכן לשר האוצר, לשר הבינוי ולצוות המשא ומתן "על המאמץ הגדול להגיע למעמד היסטורי זה".

דברים ברוח זו השמיעו גם מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן ומנכ"ל משרד הבינוי והשיכון שלמה אליהו שסקרו בהרחבה את כל נושא הסכמי הגג ואת הסכם הגג שנחתם עם עיריית ראש העין בפרט.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל אמר בדברי ברכתו: "מדובר ביום מרגש ומשמח. זוהי תעודת כבוד לראש העין. מדובר על הסכם הכי גדול שנחתם במדינה". בסיום דבריו הודה שר הבינוי והשיכון לכל אלה שסייעו והביאו למעמד זה, והבטיח לסייע לעיר גם בעתיד.

שר האוצר יאיר לפיד אמר: "אין יום שלא שואלים אותי 'המחירים ירדו?' והתשובה היא שהם ירדו מפני שהשוק לא יעמוד בזה. הוא רואה מה אנחנו עושים, והוא מבין שאנחנו מייצרים פה תנופת בנייה מהסוג שלא היה פה כבר שנים. אני רוצה להדגיש, ולא בפעם הראשונה, אנחנו מוכנים להפסיד כסף. הזמנים שבהם המדינה ראתה בדיור הזדמנות להרוויח על חשבון האזרח הסתיימו, מה שמעניין אותנו זה שלדור שלם יהיה איפה לגור".

בסיום הטקס יצא שר האוצר יאיר לפיד לסיור בעיר וביקר באתר הבנייה בשכונות החדשות. משם המשיכה הפמליה לרחוב האצ"ל שבו הציג ראש העיר את המתחם המתוכנן שתוקצב בהסכם הגג ע"י שר האוצר, העתיד לכלול: ספורטק ומגרשי ספורט. בהמשך הגיע השר למרכז היום לקשיש, והסיור נחתם בתיכון בגין, שם צפה השר בתלמידי מגמת הרובוטיקה.

תאריך: 06/02/2014
גיליון: 923
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il