16/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
המאבק מתעורר: בעלי העסקים נגד התכנית
מאת: יהורם אלוני
בעלי עסקים במרכז המסחרי שיגרו השבוע מכתב לראש העירייה, משה סיני ובו הם מביעים הסתייגות מתוכנית 'פינוי- בינוי' במרכז המסחרי: ''אין התלהבות או רצון לכך''.

מספר בעלי העסקים במרכז המסחרי הישן ברחוב שבזי שיגרו השבוע מכתב לראש העירייה, משה סיני ובו הם מביעים הסתייגות מתוכנית "פינוי-בינוי" במרכז המסחרי כפי שנחשפה לפני כשלושה שבועות בעיתון 'אינדקס אובייקטיבי'. כפי שחשפנו, מרבית בעלי העסקים במרכז המסחרי הביעו הסכמה להצעתו של ראש העירייה ושל החברה הכלכלית להשתלב בפרויקט החדש של בניין העירייה והמרכז המסחרי העתיד לקום ברחבת האמפיתיאטרון ברחוב צה"ל. במכתב ששלחו לראש העירייה על ידי בא כוחם, עו"ד עמידור, כתבו: "בשם מרשנו, בעלי זכויות ב- 80% מהנכסים במרכז המסחרי הישן, הנני לברך על נכונותה של העירייה לבחון את האפשרות לכלול במתחם החדש אף את מרכז המסחרי הישן". אלא שחלק מבעלי העסקים המסתייג מהתוכנית שיגר השבוע מכתב לראש העירייה ובו נכתב: "עלינו להביא לידיעתך כי הלך הרוחות בין הבעלים הינו שאין התלהבות או רצון בכלל לפינוי-בינוי. יותר מכך, הרצון הוא לשלב את הפרויקט החדש עם המרכז הקיים וכך נכון לעשות, כלומר, להעריך את הפרויקט החדש ולכבד את הישן והיפה כנדרש". בעלי העסקים מציינים במכתבם מספר ליקויים שישנם במרכז המסחרי כגון: תאורה לקויה, תחזוק המזרקה משום שלדעתם "המקום הופך למפגע תברואתי". "אסור ולא נכון שייראה כאילו ההזנחה נועדה לגרום לבעלי החנויות ללכת על אופציית 'פינוי בינוי'" כותבים בעלי העסקים.

יו"ר ארגון בעלי העסקים במרכז המסחרי, חבר המועצה משה בן טובים, מסר לנו בתגובה למכתבם של בעלי העסקים: "מצער מאוד שישנם בעלי עסקים שהם במיעוט שמנסים לעצור ולפגוע בהתקדמות של המרכז המסחרי ואין להם ראייה עתידית בנושא. בעקבות המכתב אכנס את חברי הוועד ונקבל בקרוב החלטה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הרשות העירונית אינה מכריחה ואינה מחייבת אף אחד לפינוי בינוי. מי שרוצה להישאר במקום הקיים- זו זכותו המלאה. הרשות התחייבה רק לתת אופציה במרכז המסחרי לפינוי בינוי לאלו הרוצים בכך במסגרת המהלך לשדרג את לב העיר הוותיקה."

תאריך: 03/03/2011
גיליון: 776
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il