11/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 505 תוצאות התואמות את החיפוש
מפגשים ספונטניים
מאת: יהורם אלוני
מתוקה דורון, תושבת העיר, אמנית ציור ופיסול, הציגה השבוע במוזיאון האומנות בחדרה את פרי יצירתה.

מתוקה דורון, תושבת העיר, הציגה השבוע במוזיאון האומנים בחדרה את פרי יצירתה לעיני אמנים, פסלים וקהל רב שהחסיר פעימה לנוכח העבודות היצירתיות והמדהימות. גם חבר המועצה רזיאל אחרק הגיע עם רעייתו להתרשם מעבודת היצירה של הגב' דורון. התערוכה נמשכת כחודש ימים ומוצגת לקהל הרחב.

מתוקה דורון, בוגרת החוג לעיצוב גרפי בבית הספר לאמנות "מימד אסכולה", המשיכה לימודי פיסול באבן בבית ספר לפיסול "בסיס" בהנחייתו של האמן וסילי רז. בשנת 2008 למדה פיסול בבית הספר בצלאל בהנחייתו של הפסל והאמן אבי סיטון. מזה כחמש שנים לומדת ציור אצל ד"ר אנטון בידרמן במכון לאמנות בפתח תקווה.

דורון השתתפה במספר תערוכות קבוצתיות. בתערוכה הוצגו למעלה ממאה אטיודים צבעוניים (שמן על נייר) מגובשים בצורותובמבנים מגוונים, מקובצים בסכמות שהופכות לז'אנר בעל ערך ומהות של שדות וסימנים. מפגשים ספונטניים כפעולות גוף ותודעה באים לידי ביטוי בעשרות אטיודים של מתוקה דורון. הם כמו מוזיקה ויזואלית קצרה ומדויקת, פותחים נתיב זיכרון לילדותה, לתרבותה ול"אחר".

אין ספק כי האמנית דורון מתוקה הפכה לשם דבר בעולם הציור והפיסול. כמו כל אמן, גם האמנית מתוקה דורון מבקשת חופש מוחלט של היד המציירת, ובאחיזה בוטחת של מכחול היוצרת והמקצבים הנלווים אליהם, היא מחלצת בצורה מושלמת צורות על המשטח הלבן, תוצאה של חיפוש מתמשך ואינטנסיבי שמעשיר את יכולותיה של האמנית.

בתערוכת היחיד הראשונה שלה נראים ציוריה כתצריפים אישיים, אישיים מכדי שיוכלו לדבר ברהיטות אל ההיגיון. דורון מתוקה משקפת בעבודותיה קונפליקטים אמנותיים סביב דימוי עצמי כדימוי גוף ותודעה, וכדימויי כוחות ומעמד האישה בחברה בכלל. האמנית, מתוקה דורון, אמרה השבוע ל"אינדקס": "מול הנייר הריק השרבוטים מובילים אותי לשדות וסימנים גלויים ומוסתרים... בתהליך העבודה אני מוסיפה ומוחקתולבסוף מחליטה... נעה בין ספקנות לידיעה, בין המדומיין לנראה כאמת של התגלות רגעית".

בתמונה: מביטים בתערוכה

תאריך: 06/03/2014
גיליון: 927
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il